Ana Sayfa Urfa Haberleri URFA CİTY AVM'DEN AÇIKLAMA "ÇEKİLİŞ ADİL ŞEKİLDE YAPILDI"

URFA CİTY AVM'DEN AÇIKLAMA "ÇEKİLİŞ ADİL ŞEKİLDE YAPILDI"

Urfa City AVM tarafından düzenlenen hediye çekilişinde adil davranılmadığı haberimize Urfa City AVM'den açıklama geldi.

Giriş Tarihi: 22 Ekim 2012 Pazartesi 14:24
URFA CİTY AVM'DEN AÇIKLAMA

Urfa City AVM ‘nin  önceki akşam 1 Ağustos ile 15 Ekim tarihleri arasında Urfacity AVM'den 50 TL'lik alışveriş yapan  ve hediye bileti alan müşterileri arasında noter huzurunda yapılan çekilişin adil olmadığı iddiası içeren haberimize Urfa City AVM yetkililerinden açıklama geldi.


Urfa City AVM yetkilileri açıklamalarında bahse konu olan durumun kendilerinden değil, Milli Piyango İdaresi'nin bu konuda uygulamaya koyduğu mevzuattan kaynaklandığını açıkladılar.


İşte Urfa City AVM yetkililerinden söz konusu hediye çekilişi ile ilgili Urfa Haber'e yapılan açıklamasını aşağıda aynen noktası virgülüne dokunmadan siz okurlarımızın bilgisine sunuyoruz.


"Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünün 24.07.2012 tarih ve 2106-8216 sayılı izin yazısına istinaden Şirket bünyesinde bulunan Urfacıty AVM 'de 01.08.2012 ( Saat : 12:00 ) - 15.10.2012 ( Saat :22:00 ) tarihleri arasında alışveriş yapanlar arasında düzenlenen çekilişte; 20.10.2012 tarihinde Saat : 21:30 'da Akçakale Yolu Üzeri 3. Km. ŞANLIURFA adresinde CANLI YAYINLA KANAL URFA STÜDYOSUNDA , ŞANLIURFA 4.noterliği BAŞKATİBİ FERMAN ŞAHİN resmi gözetimi ve onaylarıyla çekiliş yapılmıştır.. Çekiliş heyeti Alpay Arslan , Ali Bİlgin ve Fatma Tantaş tarafından toplarla ve halka açık huzurda canlı yayınla yapılan çekiliş sonucu aşağıya çıkarılmıştır. Ayrıca çekilişte şaibe oluşturmaması için İrem ve Dilara isimli iki küçük kız çocuğumuza canlı yayında şeffaf fanuslar içindeki topları bakmadan karıştırmak üzere kameralar önünde toplar çekilerek rakamlar belirlenmiştir.

ASIL İSNAD EDİLEN ADALETSİZ ÇEKİLİŞLE ALAKALI HABERE CEVABEN EK OLARAK ; ÖNCELİKLE BİZİM İÇİN ,107.104 KUPON MÜŞTERİLERİMİZDEN TANIMADIĞIMIZ KİŞİLERİN TALİHLİ OLMASIDIR VE 7 ASİL 7 YEDEK OLMAK ÜZERE 14 ÇEKİLİŞ YAPILMIŞ OLUP BUNLARDAN 10 TANESİ 0 RAKAMIYLA BAŞLAMAKTA 4 TANESİ 1 RAKAMIYLA BAŞLAMAKTADIR , MİLLİ PİYANGO İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ANKARA (0312 417 91 00) HEDİYE KAMPANYAMIZLA ALAKALI ÇEKİLİŞİMİZ İÇİN 2,5 AYLIK DÜZENLEME SÜRESİ İÇERİSİNDE 107.104 KUPON VERİLDİĞİ RESMİ İZİN BELGESİNDE BELİRTİLEN ‘’ Toplanan katılımcı sayısının rakam hanelerini oluşturabilecek kadar numaralı toplarla noter huzurunda çekiliş yapılacağı’’ KURALI BİZİM DE ÖNGÖRÜMÜZLE GENEL MÜDÜRLÜKLE GÖRÜŞÜLMÜŞ OLUP ADALETSİZLİK OLUR DÜŞÜNCELERİ YAŞANMASIN DİYE İLK RAKAM TESPİTİ İÇİN 099.999 RAKAMLARI içeren kuponlar İÇİN İLK FANUSA 9 ADET ‘’0’’ NUMARALI TOP KOYMAMIZ YÜZ BİNDEN SONRAKİ 107.104 RAKAMLARI içeren kuponlar İÇİN 1 ADET ‘’1 ‘’ NUMARALI TOP KOYARAK ÇEKİLİŞ YAPMAYI TALEP ETTİK ÖZETLE 9 ADET 0 – 1 ADET 1 RAKAMLI 10 TOP İÇERİSİNDEN ÇEKMEK İÇİN FAKAT BİZE MPİ MÜDÜRLÜĞÜN VERDİĞİ BİLGİ YASAL MEVZUATA UYGUN OLMADIĞI 1 ADET’’ 0’’ 1 adet’’ 1’’ NUMARALI TOPLAM 2 ADET TOPLA ÇEKİLİŞ YAPMAMIZ GEREKTİĞİNİ AKSİ TAKDİRDE ÇEKİLİŞİN KANUNA UYGUN OLMAYACAĞINI İPTAL OLACAĞINI İLETMİŞLERDİR. BUNUN ÜZERİNE DAHA SONRA ÇEKİLİŞ SORUMLUSU 4. NOTER DAHİ MPİ MÜDÜRLÜĞÜ ARAYARAK NOTERLER BİRLİĞİ ELEKTRONİK RESMİ ÇEKİLİŞ PROGRAMIYLA RAKAMLARI BELİRLEME TALEBİNDE BULUNDU YİNE AYNI CEVABI MÜDÜRLÜKTEN ALDIKLARI İÇİN , ÇEKİLİŞİMİZDEKİ ADALETSİZ OLARAK İSNAD EDİLEN İLK RAKAMIN BELİRLENMESİ MECBUREN 0 İLE 1 RAKAMLI İKİ ADET TOPLA YAPILMAK ZORUNDA KALINDI.


TAMAMEN MPİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ONAYLI VE 4. NOTER İŞLEMLERİYLE RESMİ OLARAK YAPILAN ÇEKİLİŞİMİZ HAKKINDA YAYINLANMIŞ OLAN HABERİNİZE KARŞI CEVABEN AÇIKLAMAMIZ BU ŞEKİLDEDİR, BU DURUMU BİZE AÇIKLAMA TALEBİNDE BULUNMADAN BİR VATANDAŞIMIZIN ŞİKAYETİYLE ARAŞTIRMADAN HABER DEĞERİ VEREREK ÇEKİLİŞİN ADALETSİZ OLMASI YORUMUYLA YAYINLAMANIZ TARAFIMIZDAN ETİK BULUNMAMIŞ VE UYGUN GÖRÜLMEMİŞTİR, BU DURUMU İYİ NİYETLİ ŞAİBESİZ YAPMIŞ OLDUĞUMUZ RESMİ ÇEKİLİŞİMİZİN BÖYLESİ ASLI OLMAYAN BİR KİŞİNİN AÇIKLAMA HABERİ İLE TİCARİ YAPIMIZA VE MANEVİYATIMIZA DAHA FAZLA ZARAR VERMEDEN BİZLER MAĞDURİYETİMİZİ BU HAKSIZLIĞA KARŞI HAKKIMIZI SAVUNMAK ADINA DÜZELTMENİZİ RİCA EDERİZ.


AYRICA MİLLİ PİYANGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ANKARA 0312 417 91 00 NOLU TELEFON NUMARASINDAN İHTİYAÇ DUYARSANIZ BİLGİ ALABİLİRSİNİZ."

 

Açıklamaya konu olan haberimize aşağıdaki haber başlığına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

URFA CİTY AVM'NİN ÇEKİLİŞİ ADİL DEĞİL
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık