Ana Sayfa Urfa Haberleri URFA DA SAĞLIK PERSONELİ İLE İLGİLİ İLK PROJE

URFA DA SAĞLIK PERSONELİ İLE İLGİLİ İLK PROJE

TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMUNUN düzenlemiş olduğu ‘’Hemşirelikte Yenilikçi’’ yaklaşımlar projesi için Urfa dan ilk ve tek başvuruyu Ş.urfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanlarından Berat ŞAHİN yapmıştır.

Giriş Tarihi: 9 Nisan 2014 Çarşamba 09:21
URFA DA SAĞLIK PERSONELİ İLE İLGİLİ İLK PROJE

Yapılan proje de asıl amaç hemşire ve diğer sağlık personeli sayı yetersizliğinin göz önüne alınması ve bu kapsamda çözümler önerilmesi anlatılmıştır. Proje Ş.urfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışan 70 hemşire ve OSM Ortadoğu Hastanesinde çalışan 20 hemşire üzerinde yürütülmüştür. Projenin içeriği: ülke genelinde hemşire sayısı yetersizliğini (Bu sayısal oranda eksiklik Urfa da biraz daha fazladır) dile getirmektir. Bir hemşire 4 hemşire iş yükünde çalışmaktadır. Kamu hastaneleri kurumunun düzenlediği proje yarışmasında bu proje ile tüm sorunların temeline inmeyi planlıyoruz. Hemşire sayısı yetersizliği giderildiği takdir de işleyiş hızlanacak, verimli bakım artacak ve hasta memnuniyeti ve çalışan personel memnuniyeti olağan bir şekilde artacaktır.

Bu projeye destek veren Ş.urfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Sn Abdulkadir YETİŞGİN , Sağlık Bakım Hizm. Müdürü Sn Ferhat SARI, Eğitim hemşiresi Aysel doğan,  hastanedeki meslektaşlarım ve osm Ortadoğu Hastanesi Yöneticileri Hemşirelik Direktörlüğü çalışanları ve OSM Ortadoğu Hemşire arkadaşlarıma  teşekkürler. İfadelerini kullandı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık