Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa Demokrasi Platformu'ndan İbrahim Ayhan için basın açıklaması

Urfa Demokrasi Platformu'ndan İbrahim Ayhan için basın açıklaması

Urfa Demokrasi Platformu, Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu’nun tutuklu bulunan bağımsız milletvekili adayı İbrahim Ayhan’a 3 aylık iletişimsizlik cezasının verilmesine tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2011 Pazar 06:19
Urfa Demokrasi Platformu'ndan İbrahim Ayhan için basın açıklaması
Urfa Demokrasi Platformu, Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu’nun tutuklu Urfa Bağımsız Milletvekili adayı İbrahim Ayhan’a verilen 3 ay iletişimsizlik cezasına ilişkin Atatürk Bul. üzerindeki seçim bürosunun önünde  demokrasi platformu  İHD,KESK BİLEŞENLERİ,TMMOB BİLEŞENLERİ,DİSK/GENEL-İŞ,UKSM,KURDİ-DER,HÖDER,MAZLUM DER üyeleri tarafından basın açıklaması yapıldı.

Açıklamaya, yüzlerce kişi katıldı. Platform adına açıklamayı okuyan İHD Urfa Şube Başkanı Cemal Babaoğlu, tutuklu aday Ayhan’ın diğer adaylar gibi seçim çalışmaları yürütemediğini, seçmeni ile buluşamadığını ve projeleri kamuoyu ile paylaşamadığını ifade etti. İbrahim Ayhan’a verilen 3 ay iletişimsizlik cezasını kınayarak, blok adayının çalışmalarının sabote edilmeye çalışıldığını belirten Babaoğlu, ancak tüm olumsuzluklara rağmen Urfa halkının Ayhan’ın etrafında kenetlenerek iradesini sandığa yansıtacağını söyledi. Babaoğlu hükümete, “Adalet, hukuk, eşitlik ve demokrasi bu kararın neresinde? Bu coğrafyada tehdit unsuru olan kim? Kolluk kuvvetleri ile halka baskı uygulayan, yargıyı siyasallaştıran ve muhaliflerini bu yolla cezalandıran AKP Hükümeti midir, yoksa iradesini her türlü zorluğa rağmen sandığa yansıtmaya çalışan halk mıdır?” diye sordu. Babaoğlu son olarak, “Demokrasi Platformu olarak, her dilden, her inançtan, her kültürden kesimlerin parlamentoda yer almasını istiyoruz” diye konuştu. Açıklamanın ardından platform üyeleri Ayhan’a destek için el ilanları dağıttı.( www.ibrahimayhan.org )


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık