Ana Sayfa Güncel Urfa Eğitim-Sen Eylem Kararı Aldı

Urfa Eğitim-Sen Eylem Kararı Aldı

KESK dönem sözcüsü Mehmet Keklik, son açıklanan Kanun Hükmünde Kararname ile Türkiye genelinde 100, Şanlıurfa'da ise 14 Eğitim-Sen üyesinin görevden ihraç edilmesine tepki göstererek eylem yapma kararı aldıklarını açıkladı.

Giriş Tarihi: 5 Eylül 2016 Pazartesi 18:47
Urfa Eğitim-Sen Eylem Kararı Aldı

KESK Fedarasyonuna bağlı Eğitim-Sen, Kanun Hükmünde Kararname ile açığa alınan ve meslekten atılan öğretmenlere yönelik basın açıklaması düzenledi.

Sendika binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan KESK dönem sözcüsü Mehmet Keklik, Eğitim-Sen'in kurbanlık koyun olmadığını ve olmayacağını vurguladı.

Keklik, açıklamasında şunları kaydetti: "En son Kanun Hükmündeki Kararname ile Türkiye genelinde 100 civarında üyemiz ihraç edildi. Urfa'da ise 14 arkadaşımız ihraç edildi. Bu arkadaşlarımızın geçmişte bugüne darbe karşıtı duruşu, demokrasiden yana duruşu, mücadelesi zaten Eğitim-Sen üyesi olmakla bilinen bir durumdu. Bizler artık şunu düşünüyoruz. Darbe bahane edilerekten farklı düşünen, muhalif kesimlerin tasfiyesi söz konusudur. En son Başbakan'ın bir açıklaması vardı. 'Terör örgütleriyle ilişkilendiklerini tahmin ettiklerimiz' şeklinde bir ibare kullanarak da bir sürgünden söz etti, yer değişikliğinden bahsetti, bu bir sürgündür. Sürgün bir insanlık suçudur. İkinci bir olay, eğer burası bir hukuk ülkesiyse bir Başbakan'ın çıkıp da tahminler üzerinden sayı vermesi doğru değildir."

Bu Kadar Kişi Hangi Zamanda Araştırıldı?

Darbe sonrasından geçen kısa sürede 52 bin insanın hangi zamanda araştırdıklarını merak ettiklerini belirten Keklik, "Buradan Sayın Başbakan'a soruyoruz. Darbe sonrasında kısa bir sürede 52 bin insanı hangi zamanda araştırıldı da bu insanlar ihraç edildi. Bu ne hızdır da iki gün içerisinde 14 bin insan tespit edilip, böylesi bir açıklama yapılıyor. Bu açıklamaların tamamının aslında bir tasfiye süreci olduğunu, insanlık suçu olduğunu burada belirtmek istiyoruz. Diğer bir durumda ise, şunu hiç kimse bizden beklemesin. KESK, Eğitim-Sen kurbanlık koyun değildir ve olmayacaktır."

Hergün Oturma Eylemi Yapacağız

Bu hukusuzluklar devam ettiği müddetçe her gün eylenm yapacaklarını belirten Keklik, "Bu hukuksuzluk sona erene kadar hiçbir arkadaşımız mağdur edilmeyecektir. Bu süreçte bizler her gün 13.00 ile 19.00 arasında bir oturma eylemi yapacağız. Bu olay sonuçlanana kadar, biz alternatifsiz değiliz. Bunun devamında farklı eylem etkinliklerimiz olacaktır. Gerekirse buradan Ankara'ya yürümeyi ve mecliste oturmayı, açlık grevine dahi girmeyi tartışır durumdayız" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Diyarbakır Belediye Başkanı Kışanak Gözaltına Alındı

Diyarbakır Belediye Başkanı Kışanak Gözaltına Alındı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık