Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa Emıtt ile Dünyaya Açılıyor

Urfa Emıtt ile Dünyaya Açılıyor

Şanlıurfa, tarih ve kültür zenginliği, Balıkgöl, Atatürk Barajı ve dört mevsim turizmi ile bu yıl 16'ncısı gerçekleşecek

Giriş Tarihi: 5 Şubat 2012 Pazar 07:29
Urfa Emıtt ile Dünyaya Açılıyor
Şanlıurfa, tarih ve kültür zenginliği, Balıkgöl, Atatürk Barajı ve dört mevsim turizmi ile bu yıl 16'ncısı gerçekleşecek dünyanın en büyük 5 Şanlıurfa, tarih ve kültür zenginliği, Balıkgöl, Atatürk Barajı ve dört mevsim turizmi ile bu yıl 16'ncısı gerçekleşecek dünyanın en büyük 5. turizm fuarı EMITT'te şanını dünyaya duyuracak.

16. EMITT- Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı Türkiye'den 150'nin üzerinde il ve belde, kalkınma ajansları, seyahat acenteleri, tur operatörleri, oteller ve 60'ın üzerinde ülkeden bakanlık ve temsilcilerinin katılımıyla 9-12 Şubat tarihleri arasında TÜYAP'ta gerçekleşecek.

Ekin Fuar'dan yapılan açıklamaya göre Türkiye'deki turizmin güç kaynağı EMITT Fuarı'na katılan illerden biri de 12 bin yıllık tarih ve kültür birikimine sahip olan ve turistlerin güzelliklerini keşfetmesini bekleyenŞanlıurfa olacak. 16. EMITT fuarında Şanlıurfa, Kutsal Balıklıgöl'ü, M.Ö. 12 bin yılına uzanan mimari kalıntıları, Dikili taşları, Haleplibahçe Mozaikleri, Harran Kümbet evleri, Soğmatar ve Şuayb Antik Şehri ve Göbeklitepe'deki Cilalı Taş Devri'nden kalma mabeti ile tüm dünyaya tanıtacak. Kış sporlarının yapıldığıKaracadağ Kayak Merkezi, su sporlarının vazgeçilmezi Atatürk Barajı ve Termal turizmin yapıldığı KaraaliKaplıcaları ile de 4 mevsim turizm merkezi olabileceğini gösterecek. Misafirperverliği ile dikkat çekenŞanlıurfa'nın gizemini çözmek isteyen ziyaretçiler, EMITT Şanlıurfa standında ve etkinlik salonundaUnesco somut olmayan kültür mirası olarak değerlendirilen Şanlıurfa Sıra Gecesi programını her gün izleyebilir. Şanlıurfa'nın standında yöreye özgü hediyelik gıda ürünleri ve tanıtıcı materyaller de ziyaretçileri bekliyor.

-"Şanlıurfa'YI TURİSTİK AÇIDAN ÖNEMLİ BİR CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRMEK İSTİYORUZ"-

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, fuarla ilgili olarak şunları dile getirdi:

"EMİTT Fuarı'na katılma amacımız tarihten bugüne medeniyetler şehri olan ilimizi, kültür, inanç, kaplıca, doğa, su sporları ve kongre turizminin geliştiği çağdaş, tarihi dokusu korunmuş bir dünya şehri olarak tanıtmaktır. Uluslararası bir platform olan EMITT Fuarı'nda tanıtım yaparak Şanlıurfa'yı turistik açıdan önemli bir cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz."

-ÜCRETSİZ ONLİNE DAVETİYE-

16. EMITT Fuarı, bu yıl 10 salonda birden gerçekleşecek ve 60'in üzerinde ülkeyi ağırlayacak. TürkiyeOtelciler Federasyonu ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği ortaklığında, Türk Hava Yollarısponsorluğunda gerçekleşecek fuara T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı da destek veriyor. 9-12 Şubat 2012 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek Fuar'ının, ilk iki günü turizm profesyonellerine açık olacak. Fuar, son iki gün halkın ziyaretine de açık olacak. EMITT Fuarı'na katılmak isteyen ziyaretçiler www.fuardavetiyesi.com adresine girerek ücretsiz online davetiye de alabilecek
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık