Ana Sayfa Teknoloji Urfa Enerjisi Avantaja Çevrilmeli

Urfa Enerjisi Avantaja Çevrilmeli

Yenilenebilir enerji kaynakların en önemlilerinden biri olan güneş enerjisi için, Fotovoltaik Güneş Enerjisi Santrali kuran ve bu sektörde dünyanın en büyük firmalarından biri olan Alman Conecon firması, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin’i makamında ziyaret ederek Şanlıurfa’da yatırım ve işbirliği kurma bazında görüş alışverişinde bulundu.

Giriş Tarihi: 14 Eylül 2011 Çarşamba 16:13
Urfa Enerjisi Avantaja Çevrilmeli
Fotovoltaik Güneş Enerjisi Santrali kuran önde gelen firmalardan biri olan Alman Conecon firması, yatırım analizleri yapmak ve işbirliğinde bulunabileceği firmalar hakkında bilgi toplamak amacıyla geldiği Şanlıurfa’da Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E. Sabri Ertekin’i makamında ziyaret etti. Karacadağ Kalkınma Ajansının ve Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası organizesiyle ilimize gelen firma yetkilileri, Şanlıurfa’nın güneş enerjisi potansiyeli ve yatırım için alt yapı çalışmaları hakkında Başkan E.Sabri Ertekin’den bilgi aldı. Gerçekleşen ziyarete, Mükerrem Örnek, Dirk Borkowsky, Soner Yüzüok, Halil Örnek ve Karacadağ Kalkınma Ajansı’ndan Uzman E.Uğur Divitçi katıldı.
 
Gerçekleşen görüşmede bir değerlendirme yapan Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin Yıllık güneşlenme süresinin 3 bin saat civarında olduğu Şanlıurfa'nın yenilenebilir enerji üretimi potansiyelini avantaja çevirmesi gerektiğini vurguladı. Ertekin değerlendirmesinde “Enerji maliyetleri her geçen gün daha da pahalılaşıyor. Biz Ticaret ve Sanayi Odası olarak yenilenebilir enerjiyle yakından ilgileniyoruz. GAP İdaresi ve üniversitenin de bu yönde çalışmaları var. Yapılan bütün çalışmaları bir araya getirerek bu potansiyeli, avantaja dönüştürmeyi düşünüyoruz. Zaten, ilimiz yenilenebilir enerji konusunda Türkiye'nin merkezi durumunda. Artık, Şanlıurfa'nın yenilenebilir enerji potansiyelinin avantaja çevrilmesi gerekiyor. Bu sektörle ilgili çalışmalar ve yatırımlar yapmak üzere gelen tüm yatırımcı firmalara her türlü yardımı yapmaya hazırız. Yeter ki ilimize fayda sağlansın, istihdam artsın” dedi.(gapha)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükhatipoğlu, yatırımcılara çağrıda bulundu

Büyükhatipoğlu, yatırımcılara çağrıda bulundu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star