Ana Sayfa Güncel Urfa Fİlosu Sefere Başladı

Urfa Fİlosu Sefere Başladı

Şanlıurfa'da, kent içi ulaşımı için alınan 26 otobüs, bin kişinin katıldığı sazlı-sözlü törenle seferlere başladı.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2011 Cuma 23:32
Urfa Fİlosu Sefere Başladı
Miting havasında geçen törende, belediye görevlileri, bedava şapka, akıllı kart ve kumanya dağıtımı yapınca izdiham yaşandı. Çocukların ezilme tehlikesi geçirirken, bir kişi başını bariyerlere çarpınca yaralandı.

Şanlıurfa Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, kent içi ulaşımın daha kolay ve ucuz olması için Türk-Japon yapımı 75 kişi kapasiteli 26 otobüsü düzenlenen törenle teslim aldı. Siyasi partilerin mitinglerini yaptığı Topçu Meydanı'nda düzenlenen teslim töreni nedeniyle, meydana çıkan yollar ulaşıma kapatıldı. Törene gelenler polis aramasından geçirilerek alana alındı. Yaklaşık bin kişinin katıldığı törenin öncesinde kalabalık için sıra gecesi ekipleri yöresel türküler seslendirdi.

Belediye başkanı ve otobüsleri teslim edecek firma yetkililerinin alana gelmesinin ardından tören başladı. Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, dünyanın en eski kenti olarak bilinen Şanlıurfa'nın daha yaşanabilir ve ulaşılabilir hale gelmesi için çalıştıklarını söyledi. Fakıbaba, sağlıklı, konforlu ve zamanında ulaşımın sağlanması için titiz davrandıklarını belirterek, "Şanlıurfa çağdaş bir şehir olacak. Bizim amacımız hiçbir zaman esnafı karşımıza almak değildir. Değişim ulaşımda değil, her alanda olacak. Bizim amacımız hiçbir zaman birilerini rahatsız etmek, hele hele esnafımızı rahatsız etmek hiç değildir. Artık bu şehir çağdaş bir şehir olacak, yeniliklere açık olacaktır. Şoförler yolcularına çok iyi davranacak. Çünkü onları sürekli kamerayla izleyeceğiz"dedi.

Fakıbaba'nın konuşma yaptığı sırada çevredeki bir işyerinin üzerine çıkarak, 'Fakıbaba bizi dinle' diye bağıran bir kişi polis tarafından indirilerek, alandan uzaklaştırıldı.

KUMANYA İÇİN BİRBİRİNİ EZDİLER

Otobüslerin teslim edilmesinin ardından törene katılanlar için belediye ekipleri, otobüslerde geçerli olacak akıllı kart, şapka, tişört ile ekmek arası döner ve ayrandan oluşan kumanya dağıtımı yaptı. Platformdan yapılan anons üzerine halk, koşarak kumanya dağıtımının yapıldığı standın önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Dağıtılan ürünler ve kumanyadan biran önce almak isteyenlerin birbirini itmesiyle yaşanan izdihamda küçük çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi. Görevlilerin engel olamadığı izdihamda, bir kişi koruma için konulan demir bariyere başını çarparak yaralandı. Görevlilerin zorlandığı dağıtımda küçük çocuklar gözyaşlarını tutamadı. Malzemeler elden elde fırlatılarak dağıtıldı. Kısa sürede tüketilen kumanya dağıtımının ardından, Fakıbaba ve beraberindekiler kent içi ulaşım hizmeti verecek olan yeni otobüsler ile şehir turu attı.
(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü resmen iptal oldu

Karaköprü resmen iptal oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık