Ana Sayfa Kültür/Sanat Urfa GAP, Arena'ya Akın Edecek

Urfa GAP, Arena'ya Akın Edecek

Şanlıurfa'yı Türkçe Olimpiyatları coşkusu sardı. 18 ülkeden 54 çocuk katılacağı 'gelin tanış olalım' sloganıyla yarın GAP Arena'da Şarkı, Şiir, Folklor ve özel beceri dalında hünerlerini sergileyecek.

Giriş Tarihi: 25 Haziran 2011 Cumartesi 04:54
Urfa GAP, Arena'ya Akın Edecek
GAPHA)-26 Haziran Pazar günü yapılacak Şanlurfa etabı için tüm hazırlıkların tamamlandığı belirtildi. Şanlıurfa Valiliği ve Şanlıurfa Genç İşadamları Derneği (ŞUGİAD) tarafından organize edilen etkinliğe yoğun bir katılım bekleniyor. Etkinliğin Şanlıurfa ayağına 18 ülkeden 54 öğrencinin katılacağı öğrenildi. Cumartesi günü şehre gelecek olan Türkçe'nin çocuklarının, yüzlerce araçlık konvoy ile şehir girişinde karşılanması bekleniyor.
Cumartesi günü şehir turu atması beklenen öğrencilerin birkaç kurum yetkilileri ile de bir araya gelecek. Programa Devlet Bakanı Faruk Çelik'in yanı sıra üst düzey bürokratlar katılacağı kaydedildi. Tanzanya'dan Romanya'ya, Güney Kore'den Almanya'ya 18 ülkenin çocuğu 'gelin tanış olalım' sloganıyla GAP Arena'da Şarkı, Şiir, Folklor ve özel beceri dalında hünerlerini sergileyecek. Etkinliğe Malatya, Diyarbakır, Elazığ, Mardin ve Adıyaman gibi çevre illerden de katılım olacak. STAD DIŞINA DEV EKRAN KURULACAK
GAP Arena Stadında yapılacak olan Türkçe Olimpiyatlarına yaklaşık 50 bin kişinin katılması bekleniyor. 30 bin kişilik GAP arena stadının yetersiz kalabilme ihtimaline karşılık stadın dışına 24 metrekarelik dev ekran konulacak. Şanlıurfa belediyesi de etkinliğe destek verecek. Daha önceki programlara da yolcu taşıyarak destek veren Şanlıurfa Belediyesi, Olimpiyatlarda da ücretsiz yolcu taşıyacak. Belediye'nin pazar günü saat 20.30'da yapılacak program için 38 otobüs tahsis edeceği belirtildi.
 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık