Ana Sayfa Kültür/Sanat Urfa Gecesinde Birlik Mesajları(fotolar + Videolar)

Urfa Gecesinde Birlik Mesajları(fotolar + Videolar)

Şanlıurfa Vakfının Düzenledigi Urfalılar gecesinde Şanlıurfalı Tanınmış bir çok simalar katıldı

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2011 Cumartesi 20:36
Urfa Gecesinde Birlik Mesajları(fotolar + Videolar)
Şanlıurfa Vakfının Düzenledigi Urfalılar gecesinde şanlıurfalı Tanınmış bir çok simalar katıldı gece de verilen koktelyde  şanlıurfanın eski ve yeni siyasetçileri bürokratları iş adamları sanatçıları şanlıurfada söz sahibi kişilerin katılıymıyla geçekleşen  urfalılar gecesi  Ankara Gençlik Parkı'nn Kültür Merkezi'nde düzenlendi.

Urfalılar gecesinde  her siyasetten kişilerin bulunması kaynaşması urfa için birliktelik göstermeleri şimdiye kadar ilk defa bu kadar samimi bir havada gerçekleşti geceye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı  Faruk Çelik  Eski Devlet Bakanlarından Necmettin Cevheri, Şanlıurfa Miletvekillerinden Seydi Eyyüpoglu, Mehmet Akyürek ,Yahya Akman, Abdulrahim Gök,Halil Özcan,Eski Miletvkilerimizden Mehmet Güneş, İ. Halil Çelik, Atilla Maraş Şanlıurfa eski Belediye Başkanı ve HEP eski Genel Başkanı  Ferudun Yazar  Şanlıurfalı Pilot İbrahim Halil Çakallı, Bakan yardımcısı Kubbettin Arzu  Şanlıurfalı sanatçı Mehmet Özbek , Şanlıurfalı Ünlü Bestekar Abdulkadir Algın ve eşi  Bakan Danışmanları Kayhan İnan ve Nevzat Bugenç,Chp İl Başkanı   Nimetoglu Şanlıurfa vakfı İzmir şube Başkanı Ferudun Gökkan, Şanlıurfa Şube Başkanı Müslüm Sunay Şanlıurfalı iş adamı Abuzer Yavuz, Halil Çavuşoglu, Abuzer Satış gibi ünlü isimlerin katıldığı gecede  Cevheri ve Eyüpoglu’nun Birlik Mesajları Dikkat çekti. Hemen hemen bütün partiden temsilci bulnurken Şanlıurfa Vakfının Genel Başkanı Samet Atabay  geçen dönemde aday oldugu BDP den Temsilci ve davetlinin olmaması ise gözlerden kaçmadı.  

Şanlıurfa Milletvekili Abdülkerim Gök ise geceye renk katan kişiler arasındaydı. Şanlıurfanın Ünlü bestekarı Algın Gecede  ev sahipligini kusursuz  şekilde yerine getiren hizmette imza atarken  Bakan Faruk Çelik' in  gelmesiyle program başlamış oldu  ilk konuşmacı olarak Genel Başkan Samet Atabay Vakıf için genel  bir açıklama yaparak sözlerini Necmettin Cevheri'ye bıraktı. Cevheri  Şanlıurfanın dününü anlatırken yarını için bekletilerini sıraladı bu geceden çok mumnuniyet duydugunu dile getirdi.
Ardından söz alan, Şanlıurfa Milletvekili ve  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik  "Ben Şanlıurfa'nın hizmetkarıyım. Bundan sonra Şanlıurfa yatırımların merkezi olacak." diyerek Şanlıurfalılara ile yapılacak bir çok yatırım ve hizmetinde bir yerde müjdecisi oldu .


Konuşmaların ardından  Şanlıurfa Sıra Gecesi yer aldı Bakan Çelik yorgunlugunu Urfa Sıra Gecesi'nde  Mırra içerek  Mehmet Özbek ‘i Dinliyerek Seydi Eyyüpoglunun halay şovunu izliyip yorgunlugu attı. Gecede Cevheri ve bakanın samimi davranışları geceye ayrı renk kattı. Şanlıurfalı'lar  geç saatlere kadar süren ve dolu dolu geçen geceden son derece memnun ayrıldıklarını ifade ettiler.

Urfahaber olarak  Şanlıurfa Vakfınnın düzenledigi Urfalılar gecesinde Vekillerimizin Bürokratlarımızın düşüncelerini aldık.  
İşte o düşünceler


NECMETTİN  CEVHERİ :

Bu akşam burada urfayı yaşıyoruz kokusunu alıyoruz urfalılar bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum


ABDULKERİM GÖK :

Şanlıurfa vakfının programı dolasıyla urfalı hemşerilerimizle bir arada olmak bizleri mutlu ediyor ankarada ankara dışında yaşayan urfalı hemşerilerimizle bu gecede birlikte olmanın mutlulugunu heycanını paylaşmak istiyoruz elbetteki bu etkinlikler gelecek zamanda urfanın büyümesi kalkınması açısından önemlidir herkesi bu gecelere katılmalarını tavsiye ediyorum bu geceye katılanlarada teşekkür ediyorumSEYDİ EYYÜPOGLU :

Şanlıurfa Vakfı’nın  gecesi için geldim böyle bir vakfın kurulmasında teşebüslerim olmuştu bize düşeni bizde hazırız yardıma diye söyledim bu gece içinde beraber kararlaştırdık urfalı eski siyasetçi yeni siyasetçi bir araya gelmeleri kaynaşmaları  hasret gidermeleri  bu geceye öyle karar verdik ve bu geceyede kavuştuk çokta güzel oldu  senelerdir özledigimiz hemşerilerimizle karşı karşıya geldik emegi geçenlere herkese teşekkür ediyorum bu gecemiz hayırlı olsun urfamıza dialogomuza hayırlı olsun diyorum
YAHYA AKMAN :

Bu gecede hemşerilerimizle hasret gidermiş olduk geceyi tertip eden suruç, siverek ve urfa  dernekleri olmak üzere bu orgasizyonda emegi geçenlere teşekkür ediyorum bu durumları sıklıkla yapmak kanaitindeyim çok uzun zamandır göremedigimiz hemşerilerimizi gördük mutlu olduk aynı zamanda derneklerimizin vakıflarımızın hemşerilerimizi n ihtiyaçlarınıda yardımcı ola bilmeleri lazım başta ögrenci bursları omak üzere taziyelerimizde  dügünlerimizde iletişimleri daha kolay saglaya bilecegimiz kuruluşlar olarak bunlar kuruluyorlar şuana kadar pek aktif olamadılar kuruluşlarımız bundan sonra daha güçlü bir şekilde hemşerilerimizin kaynaşmasına vesile olacak çalışmalar yapacagız bizde elimizden geldigince hazırız bu toplantıya gelen hemşerilerimize teşekkür ediyorum katılım iyi ama ankarada bunda bir kaç misli urfalı yaşadıgınıda biliyoruz biraz daha gayret etmemiz lazım dedi


MEHMET GÜNEŞ :

Şanlıurfa Vakfı kurucularındanım o günün şartlarında burası  şanlıurfa dernegiydi sonra vakfa  çevrildi. Çevrildikten sonra failiyetleri daha da arttı ama istenilen seviyede degil. Bundan sonra daha  iyi çalışmaları gönülden istiyorum burs alımları spor çalışmaları  ve destekleme de katkı sunmalarını istiyoruz


CHP İL BŞK. NİMETOGLU :

Şanlıurfa Vakfı  Ankara’da Kurulan bir sivil toplum kuruluşudur çok güzel çalışmaları var bunlardan birisi işte böyle çeşitli kesimlerden hemşerilerimizi topladı hasret gideriyoruz bu arada hemşerilerimizle Urfanın sorunlarınıda konuşuyoruz sadece eglence yiyip içme ortamı olmayıp urfa ‘nın sorunlarını tabiki dile getiriyoruz Şanlıurfa vakfı Ankara’da urfa’lıların bir bakıma çeşitli yönlerden temsilcisi gibi çalışıyor bu ortamı yaraan arkadaşlarımıza başta vakfın genel başkanı sayın Samet Atabay kardeşime yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum bu vesileyle degerli hemşerilerime de urfahaber aracılıgıyla sevgi ve selamlarımı iletiyorumUrfahaber/özel haber
HABER/ FOTO : ABDULLAH CENGİZ

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık