Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa Güvenilir İller Arasında

Urfa Güvenilir İller Arasında

CNBC-e Business dergisinin hazırladığı "yaşanabilirlik" listesinde birinci sırayı Ankara alırken Şanlıurfa’da ise en güvenilir iller arasındaki yerini aldı. .

Giriş Tarihi: 1 Eylül 2011 Perşembe 12:38
Urfa Güvenilir İller Arasında
CNBC-e Business dergisinin hazırladığı "yaşanabilirlik" listesinde Ankara yine birinci sırayı korurken ikinci sırada Antalya yer aldı. Şanlıurfa ise listede en güvenilir iller arasındaki yerini aldı. CNBC-e Business, 81 ilin "yaşanabilirlik" listesini çıkardı. Listenin başında son dört yıldır birinci olan başkent Ankara yer aldı. Ankara’yı, Antalya izledi. Geçen yılın 5’incisi İstanbul ise bu yıl 6’ncı sırada yer aldı.  Eğitim, ekonomi alanında birinci sırayı alan Ankara sağlık alnında ise 2’inci sırada yer aldı

Genel sıralamada yer alamayan Şanlıurfa ise;  Ağrı, Mardin, Şırnak iller ile birlikte en güvenli 10 il arasında yer alıyor.  Kültür ve sanat olanakları açısından ilk 10 ilin 4'ü, genel sıralamada daha alt sıralarda yer alıyor. Bunlar Nevşehir, Bursa, Yalova ve Sakarya. En güvenli 10 ilin 4'ü genel sıralamada 70’li sıralarda yer alıyor. Bu iller; Ağrı, Mardin, Şırnak ve Şanlıurfa olarak belirlendi.(gapha)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star