Ana Sayfa Güncel Urfa Haber, Deprem Bölgesinde

Urfa Haber, Deprem Bölgesinde

Urfa Haber, Van'da görevli olarak bulunan Şanlıurfa'lı Sivil Savunma Uzmanı Müslüm Cengiz'e ulaştı. Depremle ilgili son gelişmeleri aldı.

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2011 Pazar 18:20
Urfa Haber, Deprem Bölgesinde
Müslüm Cengiz yaşanan depremle ilgili olarak "İnşallah az hasarla atlatılır ama korkarım ki can kaybı biraz fazla çıkacak" dedi.


Urfa Haber, Van'da görevli olarak bulunan Şanlıurfa'lı Sivil Savunma Uzmanı Müslüm Cengiz'e ulaştı. Depremle ilgili son gelişmeleri aldı. Özellikle Van merkezde ve Erciş'te fazla hasar olduğunu açıklayan Cengiz, Urfa Haber'e Van'dan yaptığı açıklamada "Biz Sivil Savunma olarak ilk operasyonu başlattık. İlk ekipimiz 14:20 'de İkinci Ekimizde 15:50 'de Erçişe yöneldi diger illerdende yardımlar geliyor özelikkle Diyarbakır, Elazığ, Muş ve Erzurum'dan Ekiplerin de Çalışmaları devam ediyor dedi.

Öte yandanda Kızılay'dan yapılan yazılı açıklamada ise Ankara'daki Türk Kızılayı Afet Operasyon Merkezi've Başbakanlık Afet Acil yönetim durum (afat) Başalıgıda Kriz masasıda oluşturulduğu bildirildi.

Erzurum, Muş ve Elazığ Yerel Afet Müdahale ve lojistik merkezlerinden çok sayıda çadır, battaniye ve gıda malzemesinin bölgeye doğru yola çıkarıldığı ifade eden Cengiz açıklamada, Türk Kızılayı ekiplerinin de bölgede durum ve ihtiyaç tespit çalışmalarına devam ettiği belirtildi.

Bölgedeki kan merkezlerinin de yaralılara gerekli kanı ulaştırmak için çalışmalarına başladığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İlk olarak Erciş'te büyük hasar olduğu 25 apartmanın ve bir öğrenci yurdunun çöktüğü tespit edildi.Vatandaşların ve Kızılayın yerel ekipleri çöken öğrenci yurdundan çok sayıda yaralı çıkardı. Bölgede arama kurtarma ekipleri, iş makineleri ve içme suyu ihtiyacı bulunuyor. Yardım malzemelerinin bölgeye ulaştırılabilmesi için tüm hazırlıklar tamamlandı. Agrı Sivil Savunma Müdürlügü bölgedeki gelişmeleri yakından takip etmektedir."
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star