Ana Sayfa Güncel URFA HDP'DE SEÇİM ZAFERİ COŞKUSU

URFA HDP'DE SEÇİM ZAFERİ COŞKUSU

HDP’nin büyük başarı elde ederek 5 milletvekili çıkardığı Urfa'da binlerce kişi HDP'nin zaferini kutladı.

Giriş Tarihi: 9 Haziran 2015 Salı 02:14
URFA HDP'DE SEÇİM ZAFERİ COŞKUSU

HDP zafer kutlamalarının sandıkların büyük çoğunluğunun açılmasından  bu yana sürdüğü Urfa sokaklarında adeta karnaval havası yaşanıyor. Topçu Meydanı’nda coşkulubir şekilde gerçekleştirilen kutlamaya, parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri,  seçilen HDP Urfa Milletvekilleri Osman Baydemir, Dilek Öcalan, İbrahim Ayhan, Leyla Güven ve Ziya Çalışkan katıldı. Kutlamada sık sık HDP'nin seçim sloganı olan “Bizler HDP bizler Meclis’e”,  sloganın yanı sıra Abdullah Öcalan ve Kobane lehine de sloganlar atıldı. Bayrak ve flamalarla süslenen alanda toplanan binler, çalınan şarkılar eşliğinde çekilen halaylar ve zılgıtlarla partinin barajı geçmesini doyasıya kutladı.

ZAFER ÖCALAN İLE KOBANÊ'YE ADANDI

Seçim kutlaması, seçim çalışmaları sırasında ve Cuma günü Diyarbakır mitinginde gerçekleştirilen bombalı saldırılarda yaşamını yitirenler anısına saygı duruşu ile başladı. HDP Urfa adayları ve milletvekilleri platforma çıkarak halkı selamladı. Selamlamadan sonra 2. sıradan milletvekili seçilen Dilek Öcalan Kısa bir konuşma yaptı. Öcalan, Urfalılara teşekkür ederken, HDP’nin zaferi hakkında, “Bu zafer başta Kürt Halk Önderi Sayın Abdullah Öcalan ile özgürlük mücadelesinde yaşamını yitiren şehitlerimize armağan ediyorum. Bizi bu uğurda yalnız bırakmayan tüm yoldaşlara selam olsun. Onlara layık olmak için mecliste en güzel şekilde temsil edeceğiz” diye konuştu.  

‘BU ZAFER ANKARA’NIN KULAĞINA KÜPE OLSUN!’

ardından konuşan 1. sıradan seçilen Osman Baydemir, iki aya aşkın bir süreyi geride bıraktıklarını, bu süre zarfı içerisinde yüzden fazla saldırıya maruz kaldıklarını hatırlatarak, Hz. Eyüp’ün sabrıyla sabredip başardıklarını dile getirdi. Saldırıları yapanlara gerekli cevabı sandıkta verdiklerini anlatan Baydemir, "Sadece müşahitlerimizle değil, tüm seçmenlerimizle kenetlenerek bu zafere ulaştık. Umarım gereken terbiyeyi almışlardır. Bu da Ankara’nın kulağına küpe olsun” açıklamalarında bulundu. Konuşmalardan sonra araç konvoyuyla şehir turu yapan Urfalılar, geç saatlere kadar  arabalarla gezip sloganlar attı.

 

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star