Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa İHD'den Suç Duyurusu

Urfa İHD'den Suç Duyurusu

İnsan Hakları Derneği Şanlıurfa Şubesi bir basın açıklaması yaparak 12 Haziran seçim gecesi adliyeye yürümek isteyen BDP’lilere yönelik polis engelini kınayarak savcılığa suç duyusurunda bulundu.

Giriş Tarihi: 15 Haziran 2011 Çarşamba 04:54
Urfa İHD'den Suç Duyurusu
ŞANLIURFA(GAPHA)-12 Haziran seçim günü BDP’nin desteklediği Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili İbrahim Binici’nin oylarının çalındığı iddiaları üzerine Şanlıurfa adliyesine yürümek isteyen BDP’liler polis engeli ile karşılaşmış ve bazı vatandaşlar yaralanmıştı. Şanlıurfa Adliye Binası  önünde yapılan basın açıklamasına seçim gecesi yaralanan BDP İl Başkan Vekili Müslüm Kaplan ve çok sayıda BDP’li katıldı.


Konuya ilişkin basın açıklaması yapan İnsan hakları Derneği Şanlıurfa Şubesi Başkanı Cemal Babaoğlu, Barış ve Demokrasi Partisi’nin sandıkları emniyete alma ve onları yakından gözlemleme gereği duyduğunu söyledi. Babaoğlu çıkan olaylarda yaralanan Mehmet Ali Fidan isimli şahsa da doktor tarafından başı ağrıdığı gerekçesi ile bir rapor verildiği ve bu olayın çok trajikomik olduğunu, başvurularının üzerine raporun yenilendiğini ifade etti. Babaoğlu; “Bu raporla birlikte adli mercilere müracaat edip adaletin yerini bulması noktasında hukuk mücadelemizi sürdüreceğiz ve dileğimiz hukuk dışı kaba, ilkel davranış yerine,  herkese güvenlik sağlamakla görevli olan güvenlik güçlerine;  bir kez daha insan haklarına onuruna yaraşır bir şekilde saygılı olmaları yönünde çağrımızı yinelerken hukuk ile ilgili mücadelemizi de sürdüreceğimizi burada ilan ediyoruz. Dileğimiz son hak ihlali olması yönündedir.” dedi.  basın açıklamasına katılan grup burada yapılan basın açıklamasının ardından ellerindeki raporlarla Şanlıurfa Adliyesi’ne giderek suç duyurusunda bulundu.


Adnan Çelik
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık