Ana Sayfa Ekonomi Urfa Kadını Sesini Türkiye’ye Duyurdu

Urfa Kadını Sesini Türkiye’ye Duyurdu

Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal Yardım Birimi’nce Şair Nabi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende, 40 ev hanımına daha 1.000 TL’lik kredi desteği sağlandı.

Giriş Tarihi: 6 Temmuz 2011 Çarşamba 15:51
Urfa Kadını Sesini Türkiye’ye Duyurdu
Törene, Belediye Başkanı Dr Ahmet Eşref Fakıbaba, Eşi Gül Fakıbaba, Yoksullukla ve İşsizlikle Mücadele Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Canpolat ve Yönetim Kurulu üyeleri, bazı STK temsilcileri, belediye birim amirleri ve çok sayıda mikro kredi üyesi bayan katıldı.

     Törende konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Mikro Kredi projesinde yakaladıkları başarının sadece kendilerine ait olmadığını belirterek bu başarının özellikle Urfalı bayanlarla birlikte ortak yakalanan bir başarı olduğuna dikkat çekti.

FAKIBABA: URFA KADINI SESİNİ TÜRKİYE’YE DUYURDU

    Mikro Kredi ailesine 40 bayanın katılımı ile toplam sayının 860’a ulaştığını belirten Belediye Başkanı Fakıbaba, mikro kredi ailesinin her geçen büyüdüğüne değinerek, bu durumun kendilerini oldukça mutlu ettiğini söyledi.

    Proje sayesinde Urfa kadınının sesini Türkiye’ye duyurduğunu vurgulayan Fakıbaba, “Şanlıurfa Belediyesi olarak bayanlara açık açık pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Sizler benim kızlarımsınız. Sizleri birer evladım olarak görüyorum. Size verdiğimiz önemden dolayı asla pişman değiliz. Çünkü çok ufak bir miktar parayla büyük mutluluklara imza atıyorsunuz. Eşlerinize ciddi anlamda örnek oluyorsunuz. Bu gösteriyor ki Urfa kadını isterse her şeyi başarır. Bu başarı inanın Türkiye’ye örnektir” diye konuştu.

     Mikro kredi üyesi bayanların istihdamına yönelik önemli projeler ürettiklerini dile getiren Fakıbaba, bundan sonraki süreçte çalışan kadınlarımızın sayılarını artırmaya gayret ettiklerini ifade etti.

     Konuşmanın ardından kredi dağıtım törenine geçildi. Başkan Fakıbaba ve diğer davetlilerin katılımıyla 40 ev hanımına daha 1.000 TL’lik kredi desteği sağlandı. Böylelikle sayıları 820 olan mikro kredi üye sayısı 860’a ulaştı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da LPG Fiyatları Yine Yükseldi

Şanlıurfa'da LPG Fiyatları Yine Yükseldi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star