Ana Sayfa Teknoloji Urfa Kart’la Ulaşım Daha Rahat…

Urfa Kart’la Ulaşım Daha Rahat…

Şanlıurfa Belediyesi’nin araç filosuna katılan otobüsler 1 Temmuz’da Topçu Meydanı’nda düzenlenen görkemli açılış şöleniyle halka tanıtılacak. 4 Temmuz’da ise seferlere başlayacak. Urfa Kartla ulaşım ise daha rahat olacak.

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2011 Salı 06:53
Urfa Kart’la Ulaşım Daha Rahat…
      Şanlıurfa Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün “Çağdaş Bir Kent İçin” hayata geçirdiği Şehir İçi Toplu Ulaşım Hizmeti Projesi’ne adım adım yaklaşılıyor.

     Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Emin İzol, 1,5 TL’yi bulan Balıklıgöl’le diğer semtler arasındaki taşıma ücretinin Urfa Kart sayesinde Belediye otobüslerinde 1 TL’ye olacağını söyledi. İzol, önümüzdeki aylarda gelecek yeni araçlarda ise rampalı sistem olacağı için özürlerinde otobüslerden rahatlıkla yararlanacağını ifade etti.

     Toplu taşımayı çağdaş ve modern bir hale getirmek istediklerini söyleyen İzol,  belediye otobüslerinin Urfa Kart sistemiyle hizmet vereceğini aktardı.

     İzol “Eski Şıra pazarının bulunduğu alanı otobüslerimizin toplanma merkezi olarak belirledik. Otogar’da Ulaşım Koordinasyon Merkezi oluşturduk. Tüm aksaklıkları kameralar yardımıyla belirleyip, anında önlem alma şansına sahibiz.” dedi

       Halk otobüsçüleriyle rekabet etmek gibi bir anlayış içinde olmadıklarını anlatan İzol, “Hat sahiplerine kapımız açık. Talepleri halinde kendileriyle kira sözleşmesi yapıp bu sisteme dahil olmalarını sağlayabiliriz” diye konuştu.

       Akıllı kartların kentin birçok farklı noktasında satılacağını, şimdiden Belediye önünde dolum merkezleri oluşturduklarını anlatan İzol, otobüslerin daha çok yolcu potansiyelinin yüksek olduğu Karaköprü, Sırrın ve Osmanbey hatlarında hizmet vereceğini dile getirdi

         İzol, “Şu anda Haşimiye’den Sırrın’a gitmek durumunda olup, iki otobüs değiştiren bir vatandaş 1,5 TL taşıma ücreti ödüyor. Akıllı kart sistemi başladığı zaman,  aynı taşıma hizmeti için vatandaş 1 TL ödeyecek” ifadelerini kullandı.

       Tüm Şanlıurfalı hemşerilerini 1 Temmuz 2011 Cuma Günü Saat 17’de Topçu Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan açılış şölenine davet eden Belediye Başkanı Fakıbaba “Bütün insanlar bizim kardeşlerimiz. Ancak ben 600 bin Urfalıyı temsil ediyorum. Urfalı hemşerilerimiz bize sahip çıksın. Bundan sonra Urfalılar halk otobüsüne bir buçuk lira değil, bir lira ödeyecekler. Belediyenin yeni aldığı toplu taşıma otobüslerinin hizmete girmesiyle ben de muavinlik yapacağım. Vatandaşlara kolonya şeker ikram edeceğim.”dedi

AÇILIŞA ÖZEL SINIRLI SAYIDA ÜCRETSİZ URFA KART DAĞITIMI

      1 Temmuz 2011 Cuma Günü Saat 17’de Topçu Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan açılış şölenine katılması beklenen binlerce Urfalıyı çok büyük sürprizler bekliyor. Yeni otobüslerde kullanılacak olan Urfa Kart, açılışa özel sınırlı sayıda halka ücretsiz olarak dağıtılacak. Ayrıca Belediye önünde kurulan “Urfa Kart Satış ve Dolum Merkezi”nden temin edilecek olan Urfa Kartların önümüzdeki günlerde yaygın bayii ağıyla  bir çok noktadan halka ulaştırılması hedefleniyor.

YENİ ALINAN OTOBÜSLER İLK KEZ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

     Çağın gereksinimlerine uygun en son model araçlarla hızlı, konforlu, pratik, düzenli, çevreye duyarlı, engelli vatandaşlara uygun hizmet modelini amaçlayan sistem kapsamında araç filosuna katılan yeni otobüsler, 26 Haziran Pazar Günü Şanlıurfa’da düzenlenen Türkçe Olimpiyatları öncesinde ve sonrasında Şanlıurfalıları GAP Arena Stadyumu’na ücretsiz olarak taşıdı.  

     

      

 

     

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık