Ana Sayfa Kültür/Sanat Urfa, Kültür Turizm Zirvesinde

Urfa, Kültür Turizm Zirvesinde

Şanlıurfa Belediyesi 'İkinci Uluslararası Kültür Turizmi Zirvesi'ne katıldı.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2012 Perşembe 07:45
Urfa, Kültür Turizm Zirvesinde

Bu gün başlayan ve 23 Aralık 2012 tarihine kadar devam edecek olan 'İkinci Uluslararası Kültür Turizmi Zirvesi'de bir stant da Şanlıurfa Belediyesi açtı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜRKSOY, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Kültür Turizmi Derneği işbirliği ile Ankara'da başlayan 'İkinci Uluslararası Kültür Turizmi Zirvesi'nde Şanlıurfa Belediyesinin standında ziyaretçilere lokum, fıstık ikram ediliyor. Şanlıurfa kültür turizmini anlatan broşürlerin de dağıtıldığı standa Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nemci Karadağ ile Koruma Amaçlı İmar Birimi sorumlusu Musa Demirkol görevli olarak misafirlerle ilgileniyor. Ankara Ticaret Odası Congresium Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşen fuarda Şanlıurfa Belediyesi standını Ankara Valisi Aliaddin Yüksel ve AK Parti Ağrı Milletvekili Fatma Salman ziyaret etti ve stant sorumlularından bilgiler aldı.

Her yıl farklı bir temayla düzenlenmesi planlanan zirvenin bu sene ki teması 'Kültür Yolları ve İnanç Turizmi' oldu. Türkiye'nin kıyı turizminde olduğu gibi kültür ve inanç turizminde de dünyaca tercih edilen bir destinasyon haline getirilmesine yönelik çözüm önerilerinin ele alınacağı zirvede, kültürel mirasın korunması ve tanıtımı için yeni bir yol haritası çizileceği bildirildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık