Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki Gözaltına Alınanlar Adliyede(video)

Urfa Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki Gözaltına Alınanlar Adliyede(video)

Şanlıurfa'da, düzenledikleri enstrüman kurslarında PKK propagandası yapan ve kursiyerleri PKK'ya dağ kadrosuna gitmeleri için ikna etmeye çalıştıkları iddiasıyla gözaltına alınan 11 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Giriş Tarihi: 21 Ekim 2011 Cuma 19:53
Urfa Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki Gözaltına Alınanlar Adliyede(video)
Şanlıurfa'da, düzenledikleri çeşitli enstrüman kurslarında PKK propagandası yapan ve kursa katılanları  dağ kadrosuna gitmeleri için ikna etmeye çalıştıkları iddiasıyla gözaltına alınan 11 şüpheli adliyeye sevk edildi. 

Terörle Mücadele Şubesi polisleri yürüttüğü çalışmalarda; kent merkezinde bulunan ve bir süre önce ruhsatsız olduğu gerekçesiyle mühürlenen Bdp'ye yakınlığı ile bilinen Urfa Kültür ve Sanat Merkezi'nde PKK propagandası yapıldığı ve örgütün dağ kadrosuna eleman gönderildiği iddiaları üzerine çalışma başlattı. Düzenlenen enstrüman kurslarına katılan kursiyerler ile görüşen polis, merkezin yönetici ve eğitmenlerine yönelik takip başlattı. 

Polis, 3 ay süren çalışmasında suç işlediği saptanan 19 ismi takip etti. 3 aylık süreçte takip edilen 19 kişiden 5'i; PKK'ya yönelik operasyonlarda gözaltına alındı ve tutuklanarak cezaevine gönderildi. Polis, kalan 14 ismin yakalanması için geçen salı günü savcılık kararı ile şüphelilerin adreslerine eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonlarda 14 şüpheliden 11'i gözaltına alınırken, bu kişilerin evlerinde bulunan bilgisayarlar ile çok sayıda malzemeye de incelenmek üzere el konuldu. 3 şüphelinin bulunamadığı operasyon kapsamında, ruhsatsız olduğu için mühürlenen Urfa Kültür ve Sanat Merkezi'nde de arama yapıldı. 

Gözaltına alınan şüphelilerden 2'si 18 yaşından küçük olduğu için Çocuk Şubesi'ne teslim edilirken, 9'u ise Terörle Mücadele Şubesi'ne götürüldü. Sorgulamalarında büyük bölümü susma hakkını kullanan veya suçlamaları reddeden 11 şüpheli, işlemlerinin tamamlanmasının ardından sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Geniş güvenlik önlemi alınan adliye binasına getirilen şüpheliler, polis eşliğinde içeri alındı. 2'si çocuk yaşta olan 11 şüpheli Cumhuriyet Savcısı'na; 'PKK üyesi olmak', 'PKK propagandası yapmak' ile 'PKK 'ya  yardım etmek' suçlarından ifade vermeye başladı(haberler)

video linki :
http://www.haberler.com/pkk-operasyonu-suphelileri-adliyede-3073702-haberi/
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık