Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa Neden Eğitimde Son Sıralarda?

Urfa Neden Eğitimde Son Sıralarda?

Şanlıurfa’da bugün 2014-2015 eğitim öğretim yılının ilk yarısı sona erdi.Kimi öğrenci takdir aldı kimisi orta ve zayıf.Peki, neden Şanlıurfa hep eğitimde son il oluyor.Bu bir gerçek olsa’da eğitim yılının ilk yarısında Urfa’da, 600 Bin öğrenci karne aldı.

Giriş Tarihi: 23 Ocak 2015 Cuma 21:35
Urfa Neden Eğitimde Son Sıralarda?

Bugün Şanlıurfa’da resmi olarak gerçekleşen 2014-2015 Eğitim Öğretim dönemi birinci yarıyılı sonu dolayısıyla Fevzi Çakmak İlkokulundaki karne dağıtım töreni gerçekleşti.

  Törenin yapılacağı okula gelen Vali İzzettin Küçük, burada Ankara’dan gelen Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık, Haliliye Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ve okul idarecileriyle bir araya geldi.

 2014-2015 eğitim öğretim durumu hakkında değerlendirmenin yapıldığı görüşmenin ardından sınıflarda öğrencilerle aynı sıraları paylaşan Vali İzzettin Küçük ve beraberindekiler, çocukların heyecanına ortak olarak duygularını öğrenmek üzere onlarla sohbet ettiler.

 Renkli görüntülerin ortaya çıktığı sohbetlerin ardındansa öğrencilere karneleri verildi. Öğrencilere sınıflarında karnelerini veren Vali İzzettin Küçük ve beraberindekiler, ayrıca öğrencilere kitap ve çeşitli hediyeler dağıttılar.

Karnelerin dağıtılmasının ardından bir açıklama yapan Vali Küçük, Şanlıurfa’da 600 bin öğrencinin karne aldığını hatırlatarak şunları aktardı.

 Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük ise açıklamasında; ikinci yarıyıla tüm öğrencilerin dinlenmiş ve kendilerine hediye edilen kitapları okumuş olarak dönmeleri temennisinde bulundu. Müsteşar Yardımcısı Büyük, öğrenci ve öğretmenlerin gösterdiği başarıyı ikinci yarıyılda da göstermelerini beklediklerini kaydetti.

Bizde diyor ve soruyoruz Şanlıurfa eğitimde başarılı söyleniyor ise neden hep son sırada?

 

YORUMLAR
  • yorum2015-01-28 01:51:52özgür

    Urfada egitim ne gezer akp nin kalesi Urfa da egitim degil cehaletin kalmasini savunan zihniyet mevcut oldugu müddetce urfada egitim gelismez cönkü zengin okuldan sonra komsu ülkelerde cocugun üniverste okumasini saglayabiliyor

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerik







Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star