Ana Sayfa Teknoloji Urfa Polisi İnsansız Hava Aracı Üretti

Urfa Polisi İnsansız Hava Aracı Üretti

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü havadan fotoğraf ve görüntü alma özelliğine sahip hava aracını tanıttı.

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2012 Pazartesi 11:51
Urfa Polisi İnsansız Hava Aracı Üretti

Teknolojinin gelişmesi ve kolay ulaşılabilir hale gelmesi savunma alanında da yeni yönelimleri beraberinde getiriyor.

Bu bağlamda Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü kendi imkanları ile ürettiği havadan fotoğraf ve görüntü alma özelliğine sahip hava aracını tanıttı.

CİHAZIN ADI HAVA CEYLANI

Emniyet Müdürlüğü'nün kendi imkanları ile ürettiği İnsansız hava aracı 'Hava Ceylanı' adı verilen cihaz, kontrol sayesinde yükseltilerek istenilen bölgenin görüntülenmesine olanak sağlayacak.


Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Silah Ruhsat Şube Müdürü Oykun İlgin, yüksekten görüntü alma almayı sağlayan cihazlardan esinlenerek geliştirdiği ve 'Hava Ceylanı' adını verdiği aracın tanıtımını yaptı.

MALİYET 10 BİN LİRA

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç'in de katıldığı törende, Hava Ceylanı adını verdiği cihazın tanıtımını yapan Olgun İlgin, 10 bin liraya mal olan cihazı daha önce var olan teknikleri geliştirerek yaptığını söyledi.

Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştireceği operasyonlarda ve ihtiyaç duyulan toplumsal olaylarda havadan görüntü ve fotoğraf alabilecek olan insansız hava aracı 'Hava Ceylanı'nı beğenen Vali Güvenç, aracı tasarlayan İlgin'i tebrik etti. Hava ceylanının istenildiği kadar yükseğe çıkarak aldığı görüntü ve fotoğrafları kurulan bir panele kumanda sayesinde yansıtma özelliği taşıdığı öğrenildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık