Ana Sayfa Urfa Haberleri URFA POLİSİNDEN ÖĞRENCİLERE SEMİNER

URFA POLİSİNDEN ÖĞRENCİLERE SEMİNER

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünce, özellikle kenar mahallelerdeki okullarda öğrencilere "Madde bağımlılığı ve zararları" konulu seminerler veriliyor.

Giriş Tarihi: 16 Ekim 2012 Salı 17:50
URFA POLİSİNDEN ÖĞRENCİLERE SEMİNER

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünce, özellikle kenar mahallelerdeki okullarda öğrencilere "Madde bağımlılığı ve zararları" konulu seminerler veriliyor.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'nde görevli uzman emniyet amiri Mehmet Yanıkoğlu, "Madde bağımlılığı ve zararları" seminerleri kapsamında Devteşti Mahallesi'ndeki Ali Saip Ursavaş Lisesi öğrencilerine bilgi verdi.

Yanıkoğlu, anlatımlarını slayt sunumlarıyla destekleyerek, öğrencileri çeşitli örneklerle bilgilendirdi. Madde bağımlılığının bir hastalık olmadığını sadece bir süreç olduğunu vurgulayan Yanıkoğlu, şunları kaydetti:

"Çevrenizdeki zararlı madde kullanan kişilerle görüşmeyin. 'Bir kere kullanmakla bir şey olmaz' diyenlere kanmayın. Uyuşturucu madde satıcıları, akbabalara benzer kesinlikle uzak durun. Uyuşturucu madde kullanımı, arkadaş ortamı, gruba dahil olma, merak ve ailevi nedenlerle başlıyor. Her hangi bir sorunla karşılaştığınızda bu durumu, ailelerinizle, okul yönetimiyle veya uzman kişilerle mutlaka görüşün. Lütfen kendi geleceğiniz için bu tür alışkanlıklardan uzak durun."

Öğrenciler ise verilen seminerden duydukları memnuniyeti belirterek, söz konusu zararlı maddelere karşı eğitimler aracılığıyla bilinçlendiklerini dile getirdi.

İl Emniyet Müdürlüğü'nce daha önce de farklı okullarda verilen seminerlerin, okul sezonu boyunca devam ettirilmesinin planlandığı kaydedildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star