Ana Sayfa Magazin Urfa Sıra Gecelerini İzmir'e Taşıdı...

Urfa Sıra Gecelerini İzmir'e Taşıdı...

Şanlıurfa’nın geleneksel değerlerinden olan ‘sıra gecesi’ kültürünü İzmir’de yaşatacak olan ‘Eğlenceli Mahalle’ isimli mekanın sahibi Urfalı işadamı Mustafa Efe Öncel ile yaptığımız röportajda İzmir halkını Urfa’nın has sıra gecesi ile tanıştıracağını belirtti.

Giriş Tarihi: 18 Ekim 2016 Salı 20:01
Urfa Sıra Gecelerini İzmir'e Taşıdı...

Eğlenceli Mahalle’de İzmir halkına hangi tarz eğlence sunuyorsunuz?

İzmir’in Alsancak Semti Umurbey Mahallesi’nde ‘Türk usulü eğlence’ sloganı ile 10 yıldır hizmet vermekteyiz. Mekanımızda haftanın 7 günü boyunca canlı müzik yapıyoruz. Bu 7 gün canlı müzik programımızda her hafta Salı günleri Urfa’mızın geleneksel sıra gecelerini İzmir halkı ile buluşturacağız.

Talep İzmir Halkından Mı Geldi?

Evet. Haftanın her günü canlı müzik yaptığımız için müşterilerimizin özellikle Urfa’nın sıra gecelerine hasret kaldıklarını bizlere ilettiler. Bizlerde onların sesine kulak verdik.

Nasıl Bir Sıra Gecesi Programı Olacak?

Şanlıurfa ile özdeşleşen sıra gecesi geleneğini artık Salı günleri İzmir’de mekanımıza gelen herkes yaşayabilecek. Urfalı Sanatçı Fatma İşcan’ın Siye biye katılımıyla urfa geceleri daha renkli daha çoşkulu yaşamak isteyen tüm İzmirlileri mekanımıza bekliyoruz.

Sıra Gecesinde Müşterilerinize Neler Sunacaksınız?

En güzel türkü ve halaylar eşliğinde mırramızla, Urfa çiğ köftemizle ve fiks menümüzle İzmir’de Şanlıurfamızı yaşatmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Hem İzmir halkını hem de Urfa özlemi çeken İzmir ,de yaşayan Urfalı hemşerilerimizi mekanımıza bekliyorum.

Adres: 1493 Sokak No:11 Alsancak – İzmir

Rezervasyon Tel: 0 530 611 30 00 - 0 530 611 30 85

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz İdo hastanelik oldu

İdo hastanelik oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star