Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa sosyal medyadan meydana iniyor

Urfa sosyal medyadan meydana iniyor

Urfa siyasetini yakından takip eden gazeteci İbrahim Şeker’in sosyal medyadaki bir paylaşımı günün konusu oldu. Paylaşımından sonra hareketlenen Urfalılar, yarın meydana inmek için facebook ve twitter üzerinden sözleşiyor.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2013 Cuma 14:24
Urfa sosyal medyadan meydana iniyor

AK Parti’nin 6 büyükşehir ve 15 ilin belediye başkan adayını açıkladığı bugün, Şanlıurfa’daki birçok basın kuruluşu Vali Celalettin Güvenç’in AK Parti’nin adayı olduğunu duyururken, Vali veya Bakan’ın adaylığının AK Parti açısından büyük bir kayıp olacağını savunan gazeteci İbrahim Şeker’in yaptığı bir paylaşım sosyal medyayı salladı.

Önceki hafta yazdığı makalesinde Urfa seçmeninin Urfalı olmayan bir aday karşısında farklı tepkiler vereceğine işaret eden Şeker, bugün facebook sayfasında yaptığı paylaşımda “ÜÇ GÜNLÜK DÜNYA DEĞİL Mİ? GEREKİRSE YAPARIZ! Urfalıyı adam yerine koymayan siyasete ders vermeye hazır mısınız?” mesajıyla verdiği görselde ilginç bir gönderme yaptı.

Yüzlerce beğeni ve yorum alan paylaşım hakkında konuşan Şeker, “Bugün her nedense medya Vali Celalettin Güvenç’i aday ilan etti. Oysa öyle bir şey henüz yok. Muhtemel üç isim üzerinde AK Parti kararsız kalmış durumda. Vali Güvenç, Ahmet Fakıbaba ve Prof. Dr. Abdullah Ekinci isimleri tartışılıyor olmalı” dedi.

MEDYA ÇOK TARAFLI

“Yıllardır işin içinde olduğum için biliyorum. Medya, nemalanmadığı adamın ismini duymak bile istemez. Urfa’da her kesimin üzerinde ittifak ettiği isim olan Prof. Dr. Abdullah Ekinci, ne televizyon kanallarına ne malum yaygaraları koparan basın kuruluşlarına tek kuruş vermedi. Haberlere bakın, Vali, Fakıbaba ve Bakan isimleri geçerken Ekinci’nin adından bahsedilmez. Buna rağmen Prof. Ekinci’nin adaylığı siyaseti germeye yetti. Çünkü Ekinci, Urfalıların diğer adaylara kıyasla koşulsuz kabul edebileceği bir isim. AK Parti’nin Urfa adayını açıklamasında AK Parti Genel Merkezi ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın karar vermesinde Prof. Dr. Abdullah Ekinci kırılma noktası haline geldi. Bundan niye kimse bahsetmiyor?”

AK PARTİ’NİN URFA’DA SONU OLABİLİR

Sosyal medyadaki paylaşımına gelen yoğun desteği yorumlayan Şeker, “Prof. Dr. Abdullah Ekinci’nin çıkışının Urfalıların AK Parti’ye verdiği bir ültimatom olduğunu söylemiştim. Urfalılar, Urfalı olmayan birinin belediye başkanı olmasını hazmedemeyecektir. Hemşehrilik burada ağır basacak ve Urfalılar tepkisini koyacaktır. Bakan isteyen Urfalılara önce Bursa’dan Bakan gönderildi. Şimdi de Maraş’tan Belediye Başkanı verilmesi halinde milleti tutamazlar” dedi.

O ARTIK MARAŞLI BİR SİYASETÇİ

Vali Celalettin Güvenç’in istifa etmesiyle artık bir siyasetçi olduğunu ifade eden Şeker “Aldığımız duyumlara göre Bakan Faruk Çelik’in desteğiyle Vali Celalettin Güvenç istifa ederek aday adaylığı başvurusu yapmış. Öyle ise O artık Maraşlı bir siyasetçidir. Urfalılar da Maraşlı birinin Urfa’da Belediye başkanlığı yapmasını kabul edemez. Dolaysıyla ikinci bir ceket hadisesi yaşanabilir” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık