Ana Sayfa Urfa Haberleri URFA SURUǒTA O PARK’A YASAK GELDİ

URFA SURUǒTA O PARK’A YASAK GELDİ

Şanlıurfa’nın Suruç İlçesinde PYD'lı ARÎN MİRKAN'nın Adına Yapılan Parkın Tapalası İndirildi.

Giriş Tarihi: 10 Haziran 2016 Cuma 09:24
URFA SURUǒTA O PARK’A  YASAK GELDİ

Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde yeni açılan bir parka, ışid'e karşı intihar saldırısında canlı bomba olarak kendini patlatan pyd'li arîn mirkan'ın adı verildi. Suruç kaymakamlığı park ile ilgili adli ve idari işlem başlattı.

Dbp'li Suruç belediyesi tarafından yıldırım Mahallesi’nde yapımı tamamlanan parka pyd'nin kadın yapılanması ypj içerisinde 'takım komutanı' olarak görev yapan ve 2014 yılında ışid'in kobani'ye yönelik saldırısında canlı bomba olarak kendini patlatan arîn mirkan'ın adını verildi.

Verilen isim ile ilgili Suruç kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada ilçemiz belediyesi tarafından bir terör örgütü mensubu ismi verilen park ile ilgili olarak kaymakamlığımızca yapılan incelemede; 5393 sayılı belediye kanununun 81. Maddesine göre belediyenin meclis kararı alıp, mülki idare amirinin onayına sunulmadan parka isim verildiği anlaşılmıştır. Kanuna uygun olmayan belediyenin bu işlemi ile ilgili gerekli adli ve idari işlem başlatılmıştır denildi  

Şanlıurfa valiliği park açıklaması

İlimiz Suruç İlçesi Yıldırım Mahallesindeki parka Suruç Belediyesi tarafından PKK’nın Suriye uzantısı olan PYD militanı canlı bomba kadın teröristin ismi verilmiş; Valiliğimiz tarafından başlatılan inceleme neticesinde parkın tabelası güvenlik güçleri marifetiyle indirilmiştir.

Ayrıca söz konusu ismin verilmesi kararıyla ilgili Suruç Belediyesi Meclis Üyeleri hakkında Valiliğimizce soruşturma başlatılmıştır.

Kadın militan tek başına 74 IŞİD'liyi öldürdü

Açıklama, şöyle:

PYD, Kobani’de bayramın süresince devam eden çatışmaların bilançosunu açıkladı.

Arîn Mirkan kod adlı kadın militanın, IŞİD'e karşı intihar eylemi düzenlediği duyuruldu.

PYD açıklamasında, Kobani'nin güney ve doğusunda 50 noktada göğüs göğüse çatışmaların devam ettiği bildirildi. 74 IŞİD'linin öldürüldüğünün kaydedildiği açıklamada, 15 YPG ve YPJ'linin yaşamını yitirdiği belirtildi.

YPG'den, Miştenur'da intihar eylemi yapan YPJ militanı Arîn Mirkan'ın kimlik bilgileri de duyuruldu. YPG, "Arîn yoldaşın bu eylemiyle ortaya koyduğu cesaret, fedakarlık ve özveri tüm YPG ve YPJ'li savaşçılarımızın direniş tutumudur. Tüm YPG ve YPJ savaşçıları gerekirse Arînleşecek, fakat Kobanê'ye yönelik bu çete saldırılarının amacına ulaşmasına izin verilmeyecektir" dedi.

YORUMLAR
  • yorum2016-06-10 11:16:17ağa

    göz yumaya devam edin bişeyde yapmayın soruşturmada açmayın yav hainler zaten bunlar değilmi neden tez zamanda gereğini yapmıyorsunuz uyumaya devam edin

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star