Ana Sayfa Urfa Haberleri URFA TURİZİMİNE KOBANİ DEPREMİ

URFA TURİZİMİNE KOBANİ DEPREMİ

Mekke, Medine, Kudüs’ten sonra dini anaç merkezi olan Şanlıurfa son zamanlarda Ortadoğu’da yaşanan ve özellikle Suriye’ye yakın bölge olması nedeniyle turizmde adeta deprem yaşadı.

Giriş Tarihi: 19 Ekim 2014 Pazar 08:44
URFA TURİZİMİNE KOBANİ DEPREMİ

Özellikle son zamanlarda Suriye’nin Tellebiyad, Resul Ayn bölgelerinde yaşanan çatışmaların ardından Suruç ilçesi karşısında bulunan Kobani’de ki savaş da Şanlıurfa’yı olumsuz etkiledi.

Kentin dini inanç merkezi olan balıklı göl, Halilü rahman gölü, Ayn Zeliha gölü, Hz. Halil İbrahim peygamberin doğduğu mağara, Göbekli Tepe ve HZ.Eyyüp Peygamber makamı gibi dini inanç merkezini görmeye gelen yerli ve yabancı turistler Suriye’de ki yaşanan bu savaştan dolayı kente gelmemeye başladı.

Her yıl Mayıs ve Ekim aylarına kadar binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Şanlıurfa’da esnaflar neredeyse siftahsız eve gitmek zorunda kaldı.

Canlı Akvaryum diye bilinen Balıklı göl’deki yem satıcılarına kadar etkisi olan turizmdeki düşüşün nereye kadar süreceği bilinmez iken Urfalı esnaflar bir an önce bu Ortadoğu ve Suriye’de ki iç savaşın sona ermesini istediler.

Şanlıurfa’da kokucu baba diye bilinen ve yaklaşık 25 yıldır Balıklıgöl platosu çevresinde esnaflık yapan Yılmaz Teker, esnafın bu yaşanan iç savaştan ötürü turizm diye bir olayın kalmadığını ifade ederek Şanlıurfa2da her hangi bir olayın yaşanmadığını belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık