Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa Turizmine "Roma Modeli"

Urfa Turizmine "Roma Modeli"

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) ile Roma Ticaret Odası arasında turizm alanında işbirliği anlaşması yapıldı.

Giriş Tarihi: 30 Ocak 2013 Çarşamba 09:30
Urfa Turizmine

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) ile Roma Ticaret Odası arasında turizm alanında işbirliğianlaşması yapıldı.

Avrupa Birliği (AB) finansmanıyla hazırlanan "İnsanları ve Coğrafyaları Birleştiren Turizm Markaları"projesi kapsamında ŞUTSO'da, İtalyan heyetinin katılımıyla toplantı düzenlendi.

Şanlıurfa'nın turizm potansiyeline sahip mekanlarında gezi ve inceleme yapan heyet, toplantıda kentinturizm potansiyelinin geliştirilmesine yönelik önerilerde bulundu.

Toplantının sonunda heyetler arasında "Şanlıurfa'nın turizm potansiyelinin Roma'daki tecrübelerle geliştirilmesi"ni öngören işbirliği anlaşması imzalandı.

-"Markalaşma hamlesi"

ŞUTSO Başkanı Eyyüp Sabri Ertekin, toplantının ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, şehrin turizm potansiyelinin geliştirilebilmesine ilişkin çok yönlü çalışma ve projeler geliştirdiklerini belirtti.

Söz konusu projeler kapsamında Roma Ticaret Odası'yla işbirliği yaptıklarını bildiren Ertekin, şunları kaydetti:

"Şanlıurfa'da, turizmin gelişmesi ve markalaşması için gayret gösteriyoruz. Dünyada medeniyetlere ev sahipliği yapmış Roma ile Şanlıurfa arasında bir işbirliği gerçekleştirdik. Roma'nın tecrübesini Şanlıurfa'ya taşımak istiyoruz. Roma dünya turizminde önde olan kentlerden. Bizim şehrimizin de çok ciddi potansiyeli var ancak bunu kullanmakta sıkıntı çekiyoruz. Kente gelen turist ve konaklanan gün sayısını artırmamız gerekiyor. Bu işbirliğinin kentimizin turizm potansiyelini canlandıracağına inanıyorum."

Ertekin, İtalyan heyetle özellikle turizm değerlerinin markalaştırılması konusunda çalışmalar yapılmasının planlandığını sözlerine ekledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık