Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa Uçuşları İptal. Olaylar çıktı.

Urfa Uçuşları İptal. Olaylar çıktı.

Hava Muhalefeti Yüzünden Ankara - Şanlıurfa Uçuşları İptal Edildi. Ankara Esenboğa Havaalanı'nda Urfa'lı Yolcular Olay Çıkardı.

Giriş Tarihi: 25 Ocak 2012 Çarşamba 19:12
Urfa Uçuşları İptal. Olaylar çıktı.
Bu gün Ankara'dan Şanlıurfa'ya 18.40'ta uçacağı bildirilen uçağın uçuşu karşılıklı olarak iptal edildi. Ankara Esenboğa Havaalanı'nda bulunan yüzlerce Urfa'lı yolcu mahsur kaldı. Urfa'lı yolcular olay çıkardı.

Urfa Haber'e açıklama yapan bir yolcu. 18:40'da Şanlıurfa'ya uçacak uçağın seferlerinin karşılıklı iptal edildiğini, yüzlerce yolcunun Ankara Esenboğa Havaalanı'nda mahsur kaldığı. Yetkililerin yolcularla ilgilenmediğini iddia etti.

Şanlıurfa'da yarın duruşmasının olduğunu ve seferin iptali ile Şanlıurfa'ya gidemeyen bir avukatın şiddetle teptki gösterdiği, yetkillerle sert şekilde tartıştığı öğrenildi.

Havaalanında mahsur kalan  Şanlıurfa yolcuları, Şanlıurfa seferi iptal edilmesine rağmen, başka uçakla hiç olmazsa Şanlıurfa'ya yakın illere götürülmesini istediklerini, yetkilerin bununda mümkün olmadığını söylemeleri üzerine bu kez yolcular yarınki uçakla götürülmek istediklerini söyleyince kıyamet koptu.

Zira Havaalanı yetkilileri bu kez de yarın ki uçakta yer olmadığını yolcuları yine Şanlıurfa'ya götüremeyeceklerini söyleyince havaalnınında saatlerdir bekleyen Şanlıurfa'lı yolcular olaylar çıkardı. Havaalanı birbirine karıştı.

Bilindiği üzere son günlerde Şanlıurfa'da Ankara'ya düzenlenen Uçak Seferlerinde meydana gelen uçuş iptalleri gibi sorunlar Şanlıurfa komuoyunda ve uçağı tercih eden yolcular arasında yoğun tepkilere neden oluyor.

Öte yandan, uçak seferinin iptal edilmesi, Şanlıurfa GAP Havaalanında bekliyen yolcular arasında da tepkilere ve sert tartışmalara neden olduğu gelen bilgiler arasında.

Bu nedenle Anadolujet'in saat 18.40'ta Ankara'dan Şanlıurfa'ya, THY'nin ise 19.50'de İstanbul'dan Şanlıurfa'ya karşılıklı olarak gerçekleştirmesi gereken uçuşlar, olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi.

Kar yağışı Şanlıurfa'daki bazı güzergahlarda da karayolu ulaşımının da aksamasına neden oluyor.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star