Ana Sayfa Urfa Haberleri URFA ÜRÜNLERİ YÖREX’TE TANITILACAK

URFA ÜRÜNLERİ YÖREX’TE TANITILACAK

Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin  (TOBB) desteğiyle bu yıl 7-11 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan YÖREX’te Şanlıurfa da yöresel ürünleriyle katılacak.

Giriş Tarihi: 5 Ekim 2015 Pazartesi 06:21
URFA ÜRÜNLERİ YÖREX’TE TANITILACAK

Antalya Expo Center’da düzenlenecek olan Fuara Şanlıurfa Ticaret Borsası da katılarak Urfa’da yetişen ürünleri ziyaretçilere tanıtacak.

Şanlıurfa Ticaret Borsası olarak kentte yetişen ürünlerin tanıtımını ve markalaşmasını sağlamak amacıyla fuara katılım göstereceklerini ifade eden Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, stantlarında; Urfa Fıstığı, Urfa Sade Yağı, Urfa İsotu, Çiğköfte, Meyan balı ve Urfa peynirini Ticaret Borsası, Urfa Nar Ekşisi’ni ise GAP Naturel firmasının tanıtacağını söyledi.

Fuarların iç ve dış pazarlara açılmak açısından oldukça önemli olduğunu ifade eden Kaya, böylelikle üretici ve sanayicilerin de yeni ürünler tanıma fırsatı yakaladıklarını ifade etti.  Fuara katılmakla birlikte, yöresel ürünlerin ticarileşme süreçlerine destek olmak ve yöresel ürünlerde markalaşmayı sağlamayı düşündüklerini belirten Başkan Kaya, Ticaret Borsası olarak tanıttıkları ürünlerle de Şanlıurfa ekonomisine katkı sağlamayı hedeflediklerini dile getirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık