Ana Sayfa Urfa Haberleri URFA VALİSİ'DE EZBER BOZDU

URFA VALİSİ'DE EZBER BOZDU

Ankara'dan 'böldürtmem' diye bağıracağımıza, sahip çıksaydık...

Giriş Tarihi: 13 Ekim 2012 Cumartesi 20:19
URFA VALİSİ'DE EZBER BOZDU

Diyarbakır ve Tunceli Emniyet Müdürlerinin tartışma yaratan ve haklarında soruşturma açılmasına neden olan sözlerinin ardından dün de Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç'ten bir çıkış geldi. Bir yıl önce Manisa'dan Şanlıurfa'ya tayin olduğunda dostlarının kendisi için üzüldüğünü anlatan Vali Güvenç, aslında meselenin de burada olduğunu söyledi. 'Gelmemişiz, hissetmemişiz, sahip çıkmamışız' diyen Güvenç, 'Ankara'dan İstanbul'dan öyle oturup, 'bölmem, böldürmem, parçalatmam' diye bağıracağımıza, gelebilseydik, sahip çıkabilseydik, paylaşabilseydik, bu yaşadığımız sorunların hiçbirini yaşamazdık' diye konuştu.

Urfa Valisi Celalettin Güvenç, katıldığı ASO Meslek Komiteleri Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, PKK'nın bu yılı, Diyarbakır ve Urfa başta olmak üzere bazı bölgelerde 'Türk-Kürt savaşı çıkartarak, 30 yıllık mücadelesinin final yılı ilan ettiğini' hatırlattı. Güvenç şöyle konuştu: 'Kürt ve Türk tüm halkı kutluyorum. Örgütün amacı, halkımızı polise askere karşı kışkırtmaktı. Ama halkımız bu provokasyonu boşa çıkardı. Türkiye'nin geleceği açısından bu yıl kazanç yılı olmuştur' dedi.

BURANIN KÜLTÜRÜ BİZİM ÖZÜMÜZ
Vali Güvenç, terör sorununun çözümünün artık hükümetler üstü olduğunu belirtti. 'Çözüm hükümetlerle, siyasetçilerle ilgili değil. Özen göstermek, örseletmemek sorunudur bu. Bakın, açık söylüyorum. Aydınlar, siyasetçiler ve zenginler biraz daha sorumluluk alsalar bu sorun çözülür' diyen Vali Güvenç, bölgeyle ilgili de 'Burada insanlar tanrı misafiri diye tanımadığı insanları bile alıp yedirip içiriyor, evinde yatırıyor. Bu öyle bir kültür ki, yabancı bilmiyor. İşte bu bizim özümüzdür' diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık