Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa ve Viranşehir'de Kck Operasyonu (video) yenilendi

Urfa ve Viranşehir'de Kck Operasyonu (video) yenilendi

İstanbul merkezli olarak gerçekleştirilen Kck operasyonları kapsamında Şanlıurfa'da Bdp ve bazı sivil toplum örgütlerinde yapılan aramalar sona erdi.

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2012 Cuma 09:48
Urfa ve Viranşehir'de Kck Operasyonu (video) yenilendi
Şanlıurfa'da Kck OPERASYONLARI; 2 GÖZALTI (2)

ARAMALAR SONA ERDİ

İstanbul merkezli olarak gerçekleştirilen Kck operasyonları kapsamında Şanlıurfa'da Bdp ve bazı sivil toplum örgütlerinde yapılan aramalar sona erdi.

Bdp Şanlıurfa İl Başkanlığı, BdpViranşehir İlçe Başkanlığı, Eğitim-SenŞanlıurfa Şubesi, Kürdi-Der ile Siyaset Akademisi ile bazı kişilerin evlerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ve yaklaşık 4 saat süren aramaların ardından, bilgisayarlar ile bazı dokümanlara polis tarafından el konuldu. El konulan malzemeler Terörle Mücadele Şubesi'ne götürülürken, gözaltına alınan 2 kişinin ise İstanbul'a gönderileceği kaydedildi. ARAMA BİTEN BİNADA CUMA NAMAZI KILDILAR

Aramaların bitmesinin ardından Bdp Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici ve partili yöneticiler, İl başkanlığına geçti. Burada aramalara tepki gösteren Milletvekili Binici şunları söyledi:

"Siyasi soykırımın ve faşist uygulamaların son bulmasını istiyoruz. Partimize yönelik uygulanan bu baskılara biz boyun eğmeyecek ve direneceğiz. Kürt halkı artık boyun eğen bir halk değil ve kimsenin önünde diz çökmeyecek. Bunu operasyonun talimatını veren İçişleri Bakanı ve AK Parti hükümeti iyi bilmelidir."

Partililer ise yaklaşık 4 saat arama yapılan Bdp İl binasında, yerlere serdikleri halıların üzerinde sivil itaatsizlik eylemi kapsamında cuma namazı kıldı
Haber: Şanlıurfa'da Kck Operasyonu

Haber: Şanlıurfa'da Kck Operasyonları; 2 Gözaltı (2)


Haber: Şanlıurfa'daki Kck Operasyonu
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star