Ana Sayfa Urfa Haberleri URFA’DA, 14 ŞUBAT'TA 37 NİKAH KIYILDI

URFA’DA, 14 ŞUBAT'TA 37 NİKAH KIYILDI

Şanlıurfa’da 14 Şubat sevgililer günü nedeniyle eşlerine sürpriz yapan 37 çift nikah masasına oturdu. Nikah işlemlerinin sadece Haliliye belediyesinde olması ise dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 15 Şubat 2015 Pazar 05:16
URFA’DA, 14 ŞUBAT'TA 37 NİKAH KIYILDI

Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Evlendirme Dairesi, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde çiftler için hafta sonu mesaisi yaptı. Sevgililer Günü'nde, resmi nikâh için Evlendirme Birimi'ne müracaat eden 37 çiftin nikah işlemi gerçekleştirildi.

 Özel bir günde nikahlarını kıymanın sevincini yaşadıklarını belirten çiftler, "14 Şubat Sevgililer Günü, bu yıl hafta sonuna denk geldi. Biz de nikahımızı böyle bir özel günde gerçekleştirmek istedik. Sağ olsun Haliliye Belediyesi hafta sonu olmasına rağmen bizim bu talebimize cevap verdi. Bizlere bu imkanı sağlayan Haliliye Belediyesi'ne ve Belediye Başkanı Fevzi Demirkol'a teşekkür ediyoruz" dediler.

 Ayrıca, evlenmek için Haliliye Belediyesi'ne başvuran çiftlerden Sümeyra Çelik'in yaşının 17 olması nedeniyle, kanunlara göre ailesinin yazılı izni gerekiyordu. Bunun üzerine Haliliye Belediyesi Evlendirme Dairesi çalışanları, Çelik'in hastanede tedavi gören annesini ziyaret ederek Evlendirme Birimi'ne gelemeyen annenin yazılı izni aldı, nikah işlemini gerçekleştirdi ve geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık