Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa'da 29 Polise Sertifika

Urfa'da 29 Polise Sertifika

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen, 'Olay Yeri İnceleme Teorik ve Uygulama Eğitimi' kursunu tamamlayan 29 polis memuruna sertifikaları törenle verildi.

Giriş Tarihi: 19 Şubat 2013 Salı 08:08
Urfa'da 29 Polise Sertifika

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen, 'Olay Yeri İnceleme Teorik ve Uygulama Eğitimi' kursunu tamamlayan 29 polis memuruna sertifikaları törenle verildi. Törene katılan Şanlıurfa Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, olay yeri incelemenin suçun aydınlatılmasında çok önemli olduğunu belirterek, kursu tamamlayan polis memurlarını kutladı.

Şanlıurfa'da, kent merkezi ve ilçelerde görev yapan polis memurlarına yönelik düzenlenen ve 5 dönemden oluşan 'Olay Yeri İnceleme Teorik ve Uygulama Eğitimi' kursu sona erdi. Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü'nde görevlendirilecek olan memurların katıldığı kursu tamamlayan 29 polis memuru için Polisevi'nde sertifika töreni düzenlendi. İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, yardımcıları ve şube müdürlerinin katıldığı törende konuşan Olay Yeri İnceleme Şube Müdürü Rasim Uzun, "Gelişen teknoloji ile bilimsel olarak olay yerinde delillerin toplanması ve araştırma yapılmasının son derece önemli olduğunu belirterek olay yerinde kimlik tespitinden tutun birçok önemli bulgular olabiliyor. Bu amaçla 29 personele verilen kurs ile olay yeri inceleme ekip sayısı artırılacaktır" dedi.

Olay yeri incelemenin her türlü suçun aydınlatılmasında çok önemli olduğuna değinen Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, kursu tamamlayan polis memurlarını tebrik etti. 1990'lı yıllardan sonra Türk Polis teşkilatının hızlı değişim içersine girdiğini anlatan Likoğlu, "Olay yeri titizlik ve sabır ile incelenmelidir. Bazen günler süren incelemelerin ardından suçluya ulaşılması mümkündür. Bunun için dikkat, titizlik ve sabır çok önemlidir. Olay yerindeki en ufak bir bulgu bizler için son derece önemlidir. Bilimsel olarak yapılan çalışmalarda failler en kısa sürede yakalanıp adalet karşısına çıkarılıyor" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından kursu tamamlayan 29 polis memuruna sertifikaları Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu ve yardımcıları tarafından dağıtıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık