Ana Sayfa Eğitim Urfa'da 555 Bin 585 Öğrenci Karne Aldı

Urfa'da 555 Bin 585 Öğrenci Karne Aldı

Şanlıurfa'da, ilk ve orta öğretimde eğitim gören 555 bin 585 öğrenciye karne dağıtıldı

Giriş Tarihi: 25 Ocak 2013 Cuma 06:34
Urfa'da 555 Bin 585 Öğrenci Karne Aldı

Şanlıurfa'da, ilk ve orta öğretimde eğitim gören 555 bin 585 öğrenciye karne dağıtıldı. Yarıyıl tatili nedeniyle düzenlenen törende karne dağıtan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, velilere uyarılarda bulunarak dersleri iyi olmayan öğrencilere şiddet uygulanmamasını istedi.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, 2012-2013 eğitim ve öğretim yılının yarıyıl tatiline girmesi nedeniyle Yenice İlk ve Orta Okulu'nda karne töreni düzenlendi. Törene Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, öğretmenler,öğrenciler ve veliler katıldı. Okul bahçesinde öğrencilere hitaben konuşan Vali Celalettin Güvenç, öğrenci sayısı bakımında Şanlıurfa'nın Türkiye'nin dördüncü büyük ili olduğunu belirterek, "Kırsal nüfusu ve öğrenci sayısı fazla olan bir kentte yaşıyoruz. Artan nüfusa paralel olarak eğitime çok ciddi anlamda yatırımlar yapıyoruz. 2 bin 700 civarında derslik inşaatımız devam ediyor, 3 bin civarında derslik için ihale aşamasındayız. Sıkıntılara rağmen başarılı bir sezon geçirdik" dedi.

Velilere önerilerde bulunan Güvenç, "Yarıyıl tatilinde velilerimiz karnelerinden dolayı çocuklarına olumlu, seviyle yaklaşsınlar. Asla dayak ve kötü muameleye yanaşmasınlar, bu tür olumsuz işlere izin vermemeliyiz. Bütün velilere de bunu tavsiye ediyoruz" diye konuştu.

Vali Güvenç, konuşmasının ardından karne dağıttığı öğrencilere futbol topu ve kitap hediye etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık