Ana Sayfa Urfa Haberleri URFA’DA 7 BİN KİŞİYE AŞURE

URFA’DA 7 BİN KİŞİYE AŞURE

Muharrem Ayı dolaysıyla Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Aşure Kardeşliktir” etkinliğinde 7 bin kişiye aşure ikram edildi.

Giriş Tarihi: 1 Kasım 2014 Cumartesi 09:29
URFA’DA 7 BİN KİŞİYE AŞURE

Büyükşehir Belediyesi önünde gerçekleştirilen ve yoğun ilgi gören aşure etkinliğinde Başkan Güvenç, halka aşure ikramında bulundu. Etkinliğe katılan ve hemşerilerime aşure ikram eden Başkan Güvenç, hicri takvime göre yılbaşı olan muharrem ayının tüm İslam âlemi ve Şanlıurfalılara hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlara15 bin kişilik aşure dağıtılacağı bunun 7 binini Şanlıurfa merkezde şu anda dağıttıklarını ifade eden Başkan Güvenç, 7 bin aşureyi ise Pazartesi günü saat 11.00’da Suruç’ta geçici barınma alanları da dağıtımının gerçekleşeceğini kaydetti. Güvenç, halkın aşure etkinliğine ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Kalabalığı görüyorsunuz halkımıza teşekkür ediyorum.  Aynı şekilde Suruç’ta dağıtım yapacağız. Allah kabul etsin muharrem ayını kutluyorum halkımızı selamlıyorum” şeklinde konuştu.

Ayrıca Aşure etkinlikleri kapsamında 5 Kasım Çarşamba Günü Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak, Şanlıurfa’ya gelecek olan Ömer Döngeloğlu; M.Akif İnan Konferans ve Sergi Salonu’nda Saat 19.00’da sevenleriyle bir araya gelecek. Programda “Aşure Kardeşliktir” adlı konferansta ayrıca bin adet aşure ikramı yapılacaktır. Program dâhilinde Grup Dergah’da ilahi ezgileriyle programda yer alacak.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık