Ana Sayfa Urfa Haberleri URFA'DA 78'LİLER GİRİŞİMİ ÜYELERİ PKK'LILARI ANDI

URFA'DA 78'LİLER GİRİŞİMİ ÜYELERİ PKK'LILARI ANDI

ŞANLIURFA'da, 78'liler Girişimi üyesi bir grup 14 Temmuz 1982'de Diyarbakır Cezaevi'nde girdikleri açlık grevinde ölen PKK'nın öncü kadrolarından olan Hayri Durmuş, Kemal Pir, Ali Çiçek ve Akif Yılmaz'ı basın açıklaması yaparak andı.

Giriş Tarihi: 14 Temmuz 2015 Salı 16:16
URFA'DA 78'LİLER GİRİŞİMİ ÜYELERİ PKK'LILARI ANDI

ŞANLIURFA'da, 78'liler Girişimi üyesi bir grup 14 Temmuz 1982'de DiyarbakırCezaevi'nde girdikleri açlık grevinde ölen PKK'nın öncü kadrolarından olan Hayri Durmuş,Kemal Pir, Ali Çiçek ve Akif Yılmaz'ı basın açıklaması yaparak andı.

Öğle saatlerinde Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde toplanan 78'liler Girişimi üyeleri, 33 yıl önce Diyarbakır'da ölüm orucunda yaşamını yitiren PKK'lıları anmak için basın açıklaması yaptı. Az sayıda kişinin katıldığı anmada konuşan 78'liler üyesi Abdurrahman Pişkin, "14 Temmuz büyük ölüm orucunun devrimci direnişler tarihinde ve halkların özgürlük ve demokrasi mücadelesi içinde derinlemesine bir yeri vardır. Diyarbakırcezaevinde yüzyıllar içinde yaratılan insani değerler, son derece aşağılık tavırlarla ve akıl almaz biçimde çiğnendi. İnsana ait ne varsa yerlerde süründü" dedi.

 

 

 

 

kaynak: haberler.com

YORUMLAR
  • yorum2015-07-16 01:02:22hayri

    niye yapmasinlar katledilenler haksiz yere katledildiler bu insanlari anmak neden suc olsunki haksizliga hayir demeyen yarin kendisine haksizlik yapilirsa isyan etmesin ben herkesin haksizliga hayir demesini istiyorum

  • yorum2015-07-15 13:53:03m gerger

    bunların işi karı yok herhalde bunlar bide devletin memurları

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star