Ana Sayfa Urfa Haberleri URFA’DA ALT YAPI VE DRENAJLAR NE DURUMDA?

URFA’DA ALT YAPI VE DRENAJLAR NE DURUMDA?

Türkiye genelinde etkisini gösteren yağmur bazı illerde sel felaketine neden olurken, Şanlıurfa’da ise alt yapının ne kadar sağlam olduğu konusunda vatandaş ne kadar bilgi sahibi. Ruha TV olarak görüşlerini aldığımız vatandaşlar kent genelinde alt yapının maalesef olmadığını söylediler.

Giriş Tarihi: 2 Ekim 2014 Perşembe 04:42
URFA’DA ALT YAPI VE DRENAJLAR NE DURUMDA?

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte olası bir sel durumunda Kent genelinde alt yapı ve drenajlar ne durumda diye vatandaşlardan görüş aldık. Hatırlandığı gibi Şanlıurfa’nın Bozova ilçesine bağlı yaylak beldesinde alt yapı ve drenaj olmadığı için mezarlıklar sel altında kaldığı yetmezmiş gibi vefat eden vatandaşların kemikleri bile caddelere dağılmıştı.

Yine yağan yoğun yağmur nedeniyle Karaköprü ilçesinde aşırı sel yaşanmış ve bu olaydan ötürüde bir köprü çökmüş ciddi anlamda maddi kayıp meydana gelmişti.

Şuan da Türkiye genelinde etkisini yavaş yavaş gösteren ve bazı illerde aşırı sel meydana gelmiş ve 2 kişi sel altında kalarak hayatını kaybetmesinin ardından Şanlıurfa’nın alt yapısı ne kadar yeterli diye görüşlerini aldığımız vatandaşlar üzülerek “kentte alt yapı” olmadığını söyleyerek şunları belirttiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık