Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa'da BDP 'liler Açlık Grevinde

Urfa'da BDP 'liler Açlık Grevinde

BDP İL BAŞKANI İLE BİRLİKTE 50 KİŞİ, 15 ŞUBAT TERÖRİST BAŞI ABDULLAH ÖCALAN'IN YAKALANMASINI PROTESTO ETMEK İÇİN 2 GÜNLÜK AÇLIK GREVİNE GİRDİ

Giriş Tarihi: 14 Şubat 2012 Salı 10:28
Urfa'da BDP 'liler  Açlık Grevinde
BDP Şanlıurfa İl Başkanlığı üyeleri, 15 Şubat terörist başı Abdullah Öcalan'ın yakalanışı ve partiye yönelik yapılan operasyonları kınamak için 2 günlük açlık grevine girdi.
BDP Şanlıurfa il Binasında toplanan ve aralarında BDP Şanlıurfa il Başkanı Fatma İzol ve Başkan Yardımcısı Mehmet Ural'ında bulunduğu 50 kişilik grup, başlarına siyah kurdele bağlayarak, "15 Şubat Uluslararası Komployu Kınıyoruz" adı altında 2 günlük açlık grevine girdi. Grup adına basın açıklamasını yapan BDP Şanlıurfa il Başkan Yardımcısı Mehmet Ural, "Bilindiği gibi, partimize yönelik son 2009 yılından bu yana, gözaltı ve tutuklamalar yoğun bir şekilde devam etmektedir. O tarihten bugüne kadar 7 bine aşkın seçilmişlerimiz, parti yöneticilerimiz, belediye başkanlarımız ve il encümenlerimiz, gözaltına alınmış ve tutuklanmıştır. Dolayısıyla partimize selam veren herkesi cezaevlerine atılmıştır. Bir yandan da devam eden askeri operasyonlar vardır. Bunları kınıyoruz. Aynı zamanda, Abdullah Öcalan'ın üzerindeki tecridinin kaldırılması ve yaklaşık 7 aydır ailesi ve avukatları ile görüştürülmemektedir. Bunun derhal son verilmesini ve müzakerelerin kaldığı yerden tekrar başlaması için partimizin almış olduğu 2 günlük açlık grevine başlamış bulunmaktayız" dedi. Yapılan basın açıklamasının ardından, parti üyeleri 2 günlük açlık grevine girdi.(güneydogu)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık