Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa’da Bıçaklar Kurbanlıklar İçin Bilenmeye Başladı

Urfa’da Bıçaklar Kurbanlıklar İçin Bilenmeye Başladı

Şanlıurfa’da bıçaklar kurbanlıklar için bilenmeye başladı.

Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2016 Çarşamba 17:54
Urfa’da Bıçaklar Kurbanlıklar İçin Bilenmeye Başladı

Şanlıurfa’da, Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte bıçakla da tezgahlarda yerini aldı. Kentte yoğunluğun yaşadığı Bıçakçılar Çarşısı’nda vatandaşlar bıçakçıların yolunu tuttu.

Bayrama sayılı günler kala Bıçakçılar Çarşısı’nda hareketlilik yaşanmaya başladı. Kurbanlık kesimi için vatandaşların bıçaklarını bileletmek ya da yeni bıçak almak için çarşının yolunu tutuyor. Çarşı esnaflarından Mehmet Kamacı, bayrak öncesi yoğun şekilde çalıştıklarını söyledi. Bıçak bilenmesinin de, yapılması kadar önemli olduğunu ifade eden Kamacı, "Bayrama sayılı günler kaldı. İnsanlar hayvanlar eziyet görmesin diye bıçaklarını biletmek için bize getiriyorlar. Çok yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Günlük ortalama bu çarşıda 4 bin civarında bıçak biliyoruz. Bizim iş yerimizde 3 usta olarak çalışıyoruz. Bıçakların güzel bir şekilde bilenip bilenmediğini bıçağın tırnağın üzerine sürtüldüğünde hiçbir takılma yapmadan kayması ve iz bırakmaması ve takılmadan kağıt kesilmesiyle test edilebilir" dedi.

Şanlıurfa’da tezgahlarda yerini alan bıçaklar 5 ile 50 lira arasında satışa sunulurken, bileletmek için de 3 ile 5 lira arasında para talep ediliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık