Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri URFA'DA ÇALIŞMA SAATLERİNE SICAK AYARI

URFA'DA ÇALIŞMA SAATLERİNE SICAK AYARI

ŞANLIURFA Belediyesi, hava sıcaklığının gölgede 40 dereceyi aştığı kentte, Ramazan ayı nedeniyle işçilerin performansında düşüş olmaması için mesai saatlerini yeniden düzenledi.

Giriş Tarihi: 23 Temmuz 2012 Pazartesi 13:15
URFA'DA ÇALIŞMA SAATLERİNE SICAK AYARI
Ramazan ayı nedeniyle işçilerin performansında düşüş olmaması için mesai saatlerini yeniden düzenledi. Belediye, hizmetlerin aksamasının önlenmesi amacıyla sıcak hava ve oruç göz önünde tutularak iftardan sahura kadar mesai uygulaması başlattı.


Yol yapım ve onarım çalışmalarında görevli belediye işçileri, oruç nedeniyle aşırı sıcak olan gündüz saatleri yerine gece saatlerinde çalışıyor. Çeşitli semtlerde süren yol yapım ve onarım çalışmalarını sürdüren işçiler, sıcaklardan korunmak için gece saatlerinde mesai yapıyor. Belediye tarafından yapılan mesai düzenlemesi ile sıcakların etkili olduğu saatleri dinlenerek geçiren işçiler, iftardan sonra başlattıkları çalışmalarını sahura kadar sürdürüyor. Havanın daha serin olduğu saat 21.00'da başlattıkları çalışmaları 03.00'a kadar sürdüren işçiler, "Havalar gündüz çok sıcak, biz de çalışmalarımızı gece yapıyoruz. Sıcak havada oruç tutarak çalışmak çok zor. Bu konuyu yetkililere aktarınca, mesai saatlerinde yeni düzenleme yapıldı. Serin havada çalıştığımız için performansımızda düşüş olmuyor. Yeni düzenleme hem sıcakta oruç tutmaktan bizi kurtarmış oldu, hem de belediye işlerinde aksamayı engelledi" dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de Kuşlar Üşümesin çalışması

Viranşehir'de Kuşlar Üşümesin çalışması

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık