Ana Sayfa Güncel Urfa'da Destek Ödemelerine İlişkin Soruşturma

Urfa'da Destek Ödemelerine İlişkin Soruşturma

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı, 2016 yılında başvuru yapan 25 bin üreticiden 10 bin 829'unun aldığı hububat-baklagil fark ödemesi ile ilgili soruşturma başlattı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2016 Pazar 21:45
Urfa'da Destek Ödemelerine İlişkin Soruşturma

Şanlıurfa İl Tarım Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, Bitkisel Üretime Destekleme ödemesi yapılanmasına dair tebliğ kapsamında 2015 yılı üretimine ait hububat-baklagil fark ödemesi desteklemesi ile ilgili olarak, 2016 yılı içinde şehirde yaklaşık 25 bin üreticinin destekleme almak için başvuru yaptığı, bu üreticilerden 10 bin 829 üreticiye ödemelerin yapıldığı duyuruldu.

Açıklamada, ödemelerle ilgili bazı makbuzlar ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı belirtildi. Açıklamada, "Ödemesi yapılmayan üreticilerimiz ile ilgili olarak İlçe Tarım Müdürlüklerimize üreticiler tarafından ibraz edilen müstahsil makbuzları ile ilgili bazı firmalara yönelik Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma yürütülmektedir. Üreticilerimizin destekleme ödemesinden sonra mağduriyet yaşamamaları önem arz etmektedir. Bu nedenle Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına gönderilmesi gereken icmallerin, soruşturması yürütülen bazı firmaların dışındaki üreticilere ait ödemeye uygun olan icmallerin olması gerekmektedir. Bu kapsamda soruşturma ve incelemesi yürütülen firmalardan belge ibraz eden üreticilerimizin ödemeleri, soruşturmanın sonucuna göre değerlendirilecektir" ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR
  • yorum2016-08-30 20:01:15urfalı

    sayın bakan benim dosyamda sahtekarlık yok .ben hala desteklememi alamadım.benim dosyam saytekarlıkla yapılmışsa türkiyede saglam dosya yoktur. soruşturmanızı bir an önçe bitirin. ödemeleri yapın siz ne yapmak istiyorsunuz

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de PKK operasyonu 10 gözaltı

Viranşehir'de PKK operasyonu 10 gözaltı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık