Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa'da Doktora Darp Girişimi

Urfa'da Doktora Darp Girişimi

Şanlıurfa'da, başkasının sağlık karnesine ilaç yazdırılması isteğini, yasal olmadığı gerekçesiyle yerine getirmeyen doktorun darp edildiği iddia edildi.

Giriş Tarihi: 28 Nisan 2011 Perşembe 03:50
Urfa'da Doktora Darp Girişimi
Şanlıurfa Eyüyübiye Aile Sağlık Merkezi'nde bugün meydana gelen olayda; iddiaya göre, başkasının sağlık karnesi ile doktora gelen bir hasta, muayene olmak ve ilaç yazdırmak istedi. Sağlık merkezinde bulunan Doktor Ercan Nural ise bunun yasal olmadığını belirterek muayene yapmadı. Bunun üzerine hasta, doktora önce sözlü, ardından fiziki saldırıda bulundu. Kavga, diğer personellerin araya girmesi ile sonlandırılırken, olayla ilgili incelemenin başlatıldığı kaydedildi. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Şanlıurfa Tabipler Odası Başkanı Şahin Aksoy, olayı üzüntü içinde karşıladıklarını dile getirdi. Olayı şiddetle kınadığını belirten Aksoy, yetkililerden olayla ilgili hassas davranmasını istedi. Aksoy, şöyle dedi: "Meslektaşımızın acı ve üzüntüsünü en kalbi duygularımızla paylaşıyor, Sağlık Müdürlüğü ve adli makamların olaya hassasiyetle yaklaşarak, bundan sonra benzer olayların yaşanmaması için yasal yetkilerini sonuna kadar kullanacaklarına olan inancımızı tekrar etmek isteriz. "
(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık