Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa'da Doktora Darp İddiası

Urfa'da Doktora Darp İddiası

Şanlıurfa'da yapılan açıklamada, Harran Devlet Hastanesi'nde görevli bir doktorun, hasta yakınları tarafından darp edildiği ileri sürüldü.

Giriş Tarihi: 13 Haziran 2013 Perşembe 16:26
Urfa'da Doktora Darp İddiası

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından yapılan açıklamada,Harran Devlet Hastanesi'nde görevli bir doktorun, hasta yakınları tarafından darp edildiği ileri sürüldü.

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nden yapılan açıklamada, "Şanlıurfa Harran Devlet Hastanesi acil servisinde görevli Dr. Ahmet Çakmak, acil servise yüksekten düşme-kafa travmasıyla gelen bir hastaya müdahale etmiş, tetkiklerini yaptırıp, hastanın kafa grafisinin çekilmesi için bilgi işlem kaydı yapılmasını istemiş, daha sonra kayıt yaptırmak istemeyen hasta yakınları tarafından görevli doktor darp edilmiştir. Hasta yakınları tehditler savurarak, polis yardımıyla uzaklaştırılmıştır. Hasta, acil tedavisi yapıldıktan sonra, ileri tetkik ve tedavi içinŞanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilmiştir" denildi.

Açıklamada, şu ifadelere de yer verildi: "Sağlık çalışanlarının maruz kaldığı şiddete karşıyız ve hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Gece gündüz demeden 24 saat halkımıza hizmet vermeye gayret eden tüm sağlık çalışanlarımıza uygulanan her türlü şiddet, tehdit, hakaret gibi fiiller asla bir hak arama aracı olmayacağı gibi, haklı bir tarafı da bulunmamaktadır. Ülkemiz bir hukuk devleti olup, vatandaşımızın her türlü şikayetleri için tüm yolları açıkken, hastanelerimizde 'hasta hakları birimleri' varken, haklarını şiddet ve öfke patlamalarıyla aramaya çalıştığını düşünenler çok iyi bilmelidir ki; sağlık çalışanlarına uygulamaya çalıştıkları her türlü olumsuz davranış ve fiili şiddet, sağlık çalışanları ailesini derinden yaralamakta ve hizmetlerine olumsuz yansımaktadır. Daha iyi sağlık hizmeti için önce sağlık çalışanlarımıza sahip çıkalım ve saygı duyalım. Değerli halkımızdan, bir kültür beşiği ve medeniyet şehri olanŞanlıurfa ilimize yakışır saygıyı, tüm sağlık çalışanları adına bekliyoruz. Konuyla ilgili olarak yasal süreçler başlatılmış olup, konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star