Ana Sayfa Siyaset URFA’DA EMEP İÇİN ÇELENK KRİZİ

URFA’DA EMEP İÇİN ÇELENK KRİZİ

Said-i Nursi ile EMEP çelenginin yanyana görülmesi tartışma konusu oldu.

Giriş Tarihi: 18 Mart 2015 Çarşamba 15:41
URFA’DA EMEP İÇİN ÇELENK KRİZİ

HDP Karaköprü İlçe Örgütü, Şanlıurfa'da Said Nursi paneli ve mevlüdü düzenlemiş, panele Emek Partisi (EMEP) Şanlıurfa örgütü de çelenk göndermişti. Said-i Nursi ile EMEP çelenginin yanyana görülmesi tartışma konusu olmuştu. Konu üzerine EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan açıklama yaptı.

"Şanlıurfa il örgütümüzün demokrasi mücadelesinde yan yana yürüdüğümüz ve seçimlerde ittifak yaptığımız HDP’nin etkinliğine, etkinliğin içeriğini dikkate almadan çelenk gönderdiği doğrudur"denilerek kabul edilen çelenk konusuna dair "partimizin savunduğu demokrasi ve sosyalizm değerleriyle hiçbir platformda yan yana gelemeyecek bir anlayışı savunan Said-i Nursi’yi anma etkinliğine çelenk göndermenin partimiz tarafından savunulacak bir tarafı yoktur ve yetkili organlarımız bu konuda gerekli değerlendirmeyi yapmıştır" denildi. EMEP'in laikliği savunan bir parti olduğu anlatılırken "ancak bu haber üzerinden bazı haber sitelerinde ve sosyal medyada kimi ulusalcı-'sol' çevrelerin partimize yönelik saldırıları, aslında bu çevrelerin ilericilik adına savundukları gerici-şoven politikalarına gerekçe-dayanak oluşturmaya yönelik bir arayışın peşinde koştuklarını göstermektedir" ifadeleriyle haberi yapan gazeteciler eleştirildi.

Bu tür haberlerin Aleviler'i HDP'den kopararak AKP'ye hizmet ettiğinin iddia edildiği açıklamada seçim için oluşturulan birlikteliğin ideolojik bir birlik olmadığı "öte yandan demokrasi talepleri için oluşturulan birlik ideolojik bir birlik olmadığına göre, partimizin emek ve demokrasi güçlerinin birliği politikasını bir ideolojik sapma gibi göstermeye çalışmak beyhude bir çabadır" ifadeleriyle iddia edildi.

 

Odatv.com

YORUMLAR
  • yorum2015-03-19 10:00:01vatandaş63

    EMEP HDP'nin ittafak yaptığı ve birlikte mücadele yaptığı bir partidir. HDP'nin etkinliğine çelenk gönderdi diye şeriatçı mı oldu ? Anlaşılan kemalist zihniyet soldan tamamen kopmamış . EMEP'e çelenk üzerinden saldıran BHH'ciler allah aşkına Kürdistan'nın hangi ilinde örgütünüz var ? EMEP Urfa Adıyaman Bitlis Bingöl Van Amed Elazığ Dersim Antep Malatya Elazığ illerinde örgütü olan kürdistani bir partidir aynı zamanda. Milliyet ve mezhep dine bakmısız işçi sınıfını örgütleyen bir partiye saldırmanız ahlaki değildir.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star