Ana Sayfa Güncel Urfa’da Engeller Aşıldı

Urfa’da Engeller Aşıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Şanlıurfa Gençlik Merkezi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında engelli gençler için anlamlı bir etkinlik düzenledi.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2012 Cuma 10:19
Urfa’da Engeller Aşıldı

Şanlıurfa Gençlik Merkezi ile Özel Edessa Rehabilitasyon Merkezinin ortaklaşa düzenlediği etkinliğe Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, Gençlik Merkezi Müdürü İbrahim Halil ALP ile çok sayıda öğrenci velisi ve Gençlik Merkezi üyeleri katıldı.


Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman yaptığı konuşmada Gençlik merkezinin yapmış olduğu etkinliğin çok anlamlı olduğunu ifade ederek “Gençlik Merkezi’nin yaptığı bu etkinlik çok önemli ve anlamlıdır. Kapak toplama kampanyası neticesinde temin edilen tekerlikli sandalyeyi verdiğimiz gencin ve ailesinin sevinci anlatılamaz bir duygudur. Böyle çalışmalarımız her zaman devam edecek ve destekleyeceğiz.” dedi.


Gençlik Merkezi Müdürü İbrahim Halil ALP ise gerçekleştirilen etkinliğe katılanları bir parça olsa da mutlu etmenin sevinçini yaşadıklarını belirterek, ''Yüreği ve gönülleri engelsiz kardeşlerim, asıl engelliler sizleri görmeyenlerdir.” şeklinde konuştu.


Gençlik Merkezinin başlatmış olduğu Mavi Kapak Toplama Kampanyası neticesinde alınan Tekerlekli Sandalye, ihtiyaç sahibi bir engelli gence Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman tarafından hediye edildi. Etkinlik esnasında engelli gençlere çeşitli hediyeler verildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık