Ana Sayfa Urfa Haberleri URFA'DA GERDEK İSYANI

URFA'DA GERDEK İSYANI

Şanlıurfa’nın Bozova ilçesine bağlı ’Gerdek Köyü’nde doğan özellikle genç yaştaki vatandaşlar, köyün isminden dolayı alay konusu olmaları nedeniyle isyan noktasına geldi.

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2012 Salı 22:10
URFA'DA GERDEK İSYANI

Bu konudaki şikayetlerini her platformda dile getiren köyün genç sakinleri, ismin değişmesini talep ediyor. Ancak, köyün yaşlı sakinleri 100 senelik isimden rahatsızlık duymuyor.

"Nereli olduğumuzu nerede yaşadığımızı söylediğimizde etraftakiler sürekli gülüp alay ediyor" diyen gençler, köylerinin isminin değişmesi için özellikle internet üzerinden yetkililere ulaşmaya çalışıyor.

GENÇLER RAHATSIZ

"İnsanların alaycı tavırlarından bıktık" diyen köy halkı şikayetvar.com internet sitesindeki bu taleplerini şöyle dile getirdi:

"Köyümüzün ismi yakın çevremizde alay konusu olarak görülmektedir. İnsanların alaycı tavırları biz yeni nesil gençleri bulunduğumuz ortamda rencide etmekte ve utandırmaktadır. Gençler köylerinin ismini söylemekten utanıyor. Bizler örneğin köy okulundan mezun olup yüksek öğrenim için gittiğimiz okullarda mezun olduğumuz okulların ilkinin adını söyleyememekteyiz. En azından bizden sonraki nesil böyle sıkıntı çeksin istemiyoruz. Bu yüzden köyümüzün isminin değiştirilmesini istiyoruz. Köyün isminden büyük rahatsızlık duyuyoruz. Hem yakın çevremizden hem de uzak çevremizden gördüğümüz alaycı tavırlar gittikçe bizi rahatsız etmeye başladı."

YAŞLILAR DERT ETMİYOR

Konuyla ilgili konuşan Gerdek Köy Muhtarı Süleyman Güneş ise yaklaşık 100 yıldır sahip oldukları bu ismin kendilerinde rahatsızlık hissettirmediğini ve değiştirilmesi için bir taleplerinin olmadığını söyledi.

Güneş, "Bu isim köyümüze 100 sene önce konmuş. Gençlerin bazılarının rahatsızlık hissettiği doğru. Ama, değiştirilmesi için bir talebimiz olmadı ve herhangi bir talepte bulunmayı da düşünmüyoruz" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star