Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa'da Gerginlik: 61 Gözaltı (foto+ 5 Ayrı Kameradan Görüntüler)

Urfa'da Gerginlik: 61 Gözaltı (foto+ 5 Ayrı Kameradan Görüntüler)

Urfa'da Roboski Katliamı'nı protesto eden gruba müdahale eden polis, aralarında BDP İl Eşbaşkanı Mehmet Vural'ın da bulunduğu en az 61 kişiyi gözaltına aldı.

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2011 Cumartesi 20:16
Urfa'da Gerginlik: 61 Gözaltı (foto+ 5 Ayrı Kameradan Görüntüler)
Roboski Katliamı'nı protesto etmek için Urfa Demokrasi Platformu öncülüğünde yapılmak istenen eyleme tazyikli su ve biber gazıyla müdahale eden polis çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Öğlen saatlerinde Ali Şenli Parkı'nda toplanan ve aralarında Platform üyeleri, BDP yöneticilerinin de bulunduğu çok sayıda kişi Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önüne yürümek istedi. 

urrf.jpg

AKP aleyhine atılan sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçen kitle, yüzlerce polis tarafından engellenmek istendi. Ablukaya alınan kitle arasından 7 kişiyi gözaltına alan polisin tavrını protesto etmek isteyen grup, oturma eylemine geçti. Bunun üzerine açıklama yapan İHD Urfa Şube Sekreteri Nail Çetin, arkadaşlarının serbest bırakılmayana kadar oturma eylemine devam edeceklerini duyurdu.


Açıklamanın ardından oturma eylemi yapan kitleye cop, tazyikli su ve gaz bombaları ile müdahalede bulundu. Müdahalenin ardından BDP İl binasına giren polis buradan çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Her noktası polis ablukasına alınan kentte gerginlik sürüyor.

Gözaltına alınanlardan isimleri öğrenilenler şunlar: İl Eşbaşkanı Mehmet Vural, Adem Güler,aAv. Bekir Benek , Mustafa Güler, Müslüm Güler, Mehmet Oymaz, Berivan Ökmen, İbrahim Kılıç, Hasan Akbaş, M. Emin Yıldırım, Yusuf Gümüş, Yaşar Andıç ve Azadiya Welat çalışanı Eylem Baykuş. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star