Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa'da Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı

Urfa'da Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı

"Türkiye'de Hayat Boyu Öğrenme Politikalarının Tanıtımı ve Koordinasyonu İl Danışma Toplantıları" Şanlıurfa'da yapılacak

Giriş Tarihi: 25 Şubat 2012 Cumartesi 01:56
Urfa'da Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı
''Türkiye'de Hayat Boyu Öğrenme Politikalarının Tanıtımı ve Koordinasyonu İl Danışma Toplantıları'' Şanlıurfa'da yapılacak.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada ''Türkiye'de Hayat Boyu Öğrenme Politikalarının Tanıtımı ve Koordinasyonu İl Danışma Toplantıları''nın, 28 - 29 Şubat tarihlerinde Şanlıurfa'da gerçekleştirileceği bildirildi.
Toplantının açılışı törenine Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Doç. Dr. Kemal Biçerli'nin de katılmasının beklendiği belirtilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:
''Hayat boyu öğrenmeyle ilgili mevcut politika ve mevzuatın gözden geçirilmesi, hayat boyu öğrenme sistemi içerisinde yer alan illerdeki kişi ve kurumların bir araya gelerek deneyimlerini paylaşmaları ve hayat boyu öğrenme fırsatlarının ulusal ve bölgesel olarak tartışılmasını sağlamak amacıyla düzenlenen toplantılara, proje kapsamındaki ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, YÖK, TÜSİAD, TİSK, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü merkez ve yerel teşkilatlarından 200'ü aşkın temsilci katılacaktır. Toplantılar yabancı ve yerel uzmanlar tarafından yönlendirilecektir.''

-Proje

Projenin amacının ''Her tür öğrenmeye değer vermek üzere tasarlanmış bir sistem kapsamında, istihdam fırsatlarının artırılması için bireylerin eğitime erişimlerinin desteklenmesi, AB uygulamaları doğrultusunda hayat boyu öğrenme perspektifleri temelinde bir kurumsal çerçeve ve kapasite oluşturulması'' olduğu ifade edilen açıklamada, Türkiye'de 43 ili kapsayan projenin il milli eğitim müdürlükleri bünyesindeki Şanlıurfa, Erzurum ve Kayseri bölgesel koordinasyon ofisleri aracılığıyla yürütüldüğü kaydedildi.
AB tarafından finanse edilen, Türkiye Cumhuriyeti'nin de eş finansman sağladığı, faydalanıcısının Milli Eğitim Bakanlığı, program otoritesinin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olduğu projenin bütçesinin 7,4 milyon Avro, operasyonun genel bütçesinin ise 15 milyon Avro olduğu belirtildi. 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık