Ana Sayfa Urfa Haberleri URFA'DA HER GÜN 20 NİKAH KIYILIYOR

URFA'DA HER GÜN 20 NİKAH KIYILIYOR

Şanlıurfa'da her gün ortalama 20 çiftin nikahının kıyılıyor.

Giriş Tarihi: 5 Eylül 2012 Çarşamba 15:05
URFA'DA HER GÜN 20 NİKAH KIYILIYOR

Şanlıurfa'da her gün ortalama 20 çiftin nikahının kıyılıyor.

Belediye basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Esentepe Mahallesindeki Mehmet Akif İnan Nikah ve Konferans Salonu'nunda gerçekleştirilen nikah akdi işlemlerinde, belediye yeni evlenecek çiftlere yardımcı olmaya çalışıyor.

Şanlıurfa Belediyesi Evlendirme Birim Sorumlusu Ali Uluyardımcı, günde ortalama 20 çiftin nikah kıydıklarını belirterek, geçen yıl yaklaşık 3 bin 200 nikah kıydıklarını, yılın 8 ayında ise bu rakamın 2 bin 530'a ulaştığını belirtti.

Uluyardımcı, çiftlere ömür boyu birliktelik için "Evet" diyerek imza attıkları kalemi ve Vehbi Vakkasoğlu'nun "Biz Evleniyoruz" isimli kitabını da hediye ettiklerini söyledi.

Evlenecek çiftlerden istenilen evraklara da değinen Uluyardımcı, şunları kaydetti:

"Evlenecek çiftlerden birisinin kentte ikamet etme şartı bulunuyor. Her ikisi de kentte ikamet etmiyorsa evlenme izin belgesi istiyoruz. Nikahı kıyılacak olan çiftimizin nüfus cüzdanlarıyla birlikte evlendirme birimimize müracaat etmeleri gerekiyor. Bağlı bulundukları sağlık ocağından talasami testi yaptırmaları gereken çiftin, sağlık raporlarını yine bağlı bulundukları sağlık ocağından onaylatması gerekiyor. Ayrıca çiftlerin resimli ikametgah kağıdını oturdukları mahalle muhtarlıklarına onaylatarak 4 adet fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş olması) ile bize başvurması yeterli. Anne ve baba rızası gereken çiftlerin anne ve babanın nüfus cüzdanları ile evlendirme müdürlüğüne müracaatları ve imzalarının alınması da şarttır."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık