Ana Sayfa Güncel URFA'DA KAHREDEN YANGIN

URFA'DA KAHREDEN YANGIN

Şanlıurfa merkezde gece 22:00 sıralarında ağaçlandırma alanında çıkan yangında binlerce yeni çam ağacı kül oldu.

Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2015 Cuma 22:19
URFA'DA KAHREDEN YANGIN

Şanlıurfa'da içme suyu arıtma tesisi ile sulama ana kanalı arasında kalan bölgede bilinmeyen nedenle çıkan yangında, ağaçlandırma alanı bölgede binlerce genç çam fidanı kül oldu.

Çevre yoluna yakın bölgede kurumuş otların bulunduğu alanda bilinmeyen nedenle çıkan yangın, rüzgarın da etkisi yeryer metrelerce yükseklikte alevlerin yükseldiği yangın hızlı bir şekilde büyüdü. Rüzgarın etkisi ile geniş bir alanı etkisi altına alan yangın, daha önce ağaçlandırma alanı olarak, on binlerce çam fidanının dikildiği bölgeye sıçradı. Çam ağaçlarının olduğu bölgeye sıçrayan yangın binlerce yeni genç çam ağacının yanmasına neden oldu.

Çok sayıda itfaiye ve emniyet ekipleri bölgeye sevk edildi Yangının çıktığı alanın itfaiye araçlarının girmesine engel bir yapıya sahip olması nedeni ile itfaiye araçları yangına müdahalede etkisiz kaldı.

Sulama kanalı ve içme suyu arasında kalan bölgede yaşanan yangın nedeni ile meydana gelen duman civar evleri etksi altına aldı. İnsanlar nefes almakta zorlandı. Yangının yaklaşım 5 kilometrelik bir alana yayıldığı görüldü. Yangının daha da büyük bir alanan yayılmaması için itfaiye ekipleri uzun mesafelere su fışkırtarak yangının önünü kesmeye çalıştı.

 

Uzun uğraşlar sonunda, rüzgarın etkisinin azalması ile birlikte yangın kontrol altına alınabildi. Ancak, kısa sürede büyüyen yangın sonrasında binlerce yeni çam ağacının kül olduğu görüldü. Olayı izleyen vatandaşlar, manzara karşısında ağaca hasret urfada binlerce çam ağacının kül olmasının kendilerini kahrettiğini söyledi.

 

Emniyet ve itfaiye ekipleri yangının çıkış nedeni için araştırma başlattı.

 

 

 

Urfa Haber_ Özel

 

YORUMLAR
  • yorum2015-05-31 08:56:20mehmet fatih barış

    yeni 16 000 yataklı hastane inşaatı çevresi oralar orman arazisi. hemen her sene yangın çıkartılır. maksat orman arazisinden çıkartıp büyükşehir belediye başkanı ve çevresi, orada bina dikme istekleridir. yoksa otlar bahane 2 günde otları temizliyebilirler, eğer benim iddiam doğru değilse kalan ağaçların otlarını büyükşehir belesiyesi temizler.ben 2 sene önce bu konuyu ve ak partinin oraya bina dikme düşüncesini yazarınız mustafa güneş le paylaşmıştım, yakında orman arazisinin, ormanlıktan çıktığını duyup haber yaparsınız. ama benim bu yazdıklarım unutulunca....

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star