Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa'da kapalı Köy Yolu Kalmamıştır

Urfa'da kapalı Köy Yolu Kalmamıştır

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Yağan kar nedeni ile kapalı bulunan 60 köy yolu Şanlıurfa İl Özel İdaresi'nin çalışmaları sonucu ulaşıma açıldı.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2011 Pazartesi 20:51
Urfa'da kapalı Köy Yolu Kalmamıştır
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Yağankar nedeni ile kapalı bulunan 60 köy yolu Şanlıurfa İl Özel İdaresi'nin çalışmaları sonucu ulaşıma açıldı.
Siverek Karacadağ bölgesinde Yağankar tüm köy ve mezraların yolların kapatmıştı. İl Özel İdaresi'nin iki günlük çalışması sonucu kar esareti sona erdirildi. Özel idare 5 grayder, 2 kepçe, 2 dozer ve 3 kamyonla yol açma çalışmalarına başladı. Özel İdare yetkilileri, Karayolları sorumluluğunda bulunan Şanlıurfa-Diyarbakır yolunun açılmasında yardımcı olduklarını belirtti. Hafta sonu süren çalışmalar sonucunda karayollarının yanı sıra 7 grup yolu ile birlikte kardan kaplı 60 köy yolunun tamamen ulaşıma açıldığı belirtildi.

İl Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, iki gün süren çalışmaları yerinde takip ettiğini belirtti. İl Özel idaresi çalışanlarının iki gün içerisinde büyük bir başarı elde ettiklerini belirten Büyükhatipoğlu, yapılan kar temizleme çalışmaları ile ilgili şu değerlendirmede bulundu:

"Bilindiği gibi ilimiz Siverek İlçesi ve Şanlıurfa merkez köylerinde yoğun kar yağışı oldu. İl özel idaremizce hemen oluşturduk.İki günlük çalışma kapsamında Siverek-Diyarbakır yolunu ulaşıma açtık, daha sonra özellikle Karacadağ bölgesinde bulunan köy ve mezraların tüm yolları kapanmıştı, iki gün boyunca yaklaşık 60 köy yolunu kar'dan temizledik, bugün itibarı ile kapalı köy yolumuz kalmamıştır."
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star