Ana Sayfa Urfa Haberleri URFA’DA KÖMÜR DAĞITIMI BAŞLADI!

URFA’DA KÖMÜR DAĞITIMI BAŞLADI!

Şanlıurfa'da, merkez Haliliye ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere kömür dağıtımına başlandı.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2014 Pazar 15:17
URFA’DA KÖMÜR DAĞITIMI BAŞLADI!

 Havaların soğumasıyla birlikte Haliliye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından kömür dağıtılmaya başladı. Devteşti Mahallesi'nde boş araziye bırakılan kömür torbaları, daha önceden kaydı bulunan ailelere 500'er kilo olarak dağıtılıyor. Üzerinde ücretsiz olduğu ibaresi bulunan kömür torbaları, ihtiyaç sahiplerinin evlerine kamyon ve kamyonetler ile taşınıyor.

 İlçede 2 bini Suriyeli 10 bin civarında ihtiyaç sahibi aileye kömür dağıtımı yapacaklarını anlatan Haliliye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Uğur Gönüllü, "Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte vakıf olarak yardıma muhtaç ailelere yönelik kömür yardımlarına başladık. 2 bin Suriyeli olmak üzere toplam 10 bin aileye kömür dağıtmayı planlıyoruz. Her aileye 500 kilo kömürü kamyonetlere yükleyip kapılarına kadar teslim ediyoruz" dedi.

YORUMLAR
  • yorum2014-12-14 22:16:28vatgandaş

    kömürü ihtiyaç sahipleri alır ihtiyacı olmayana cüzi bi para karşılığı satıyor bence kömür yerine para dağıtılsa yerin de olur okadar kişi toz tumanla uğraşmaz.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star